Чому мерзнуть ноги?

Багатьом не з чуток відомо, що таке постійно мерзнуть руки і ноги. Часто таких людей називають «Мерзляков» і «мерзлячка» і відносяться вони до замерзаючим кінцівкам досить легковажно. А дарма: нерідко це буває викликано тими чи іншими захворюваннями організму.

Чому мерзнуть руки і ноги?

Іноді, в тому, що мерзнуть ноги, винні ви самі. Причина тому — дурне слідування моді. Приміром, у вас не по погоді і сезону тонкі штани або взуття. Також, причиною замерзання ніг може стати вузьке взуття. Справа в тому, що в ній пальці ніг не можуть ворушитися, тепло не зберігається, і ноги починають замерзати.

Також причинами замерзання ніг і рук можуть бути:

Захворювання щитовидної залози: вона може не виробити необхідного обсягу гормонів, і організм не виділяє потрібної кількості енергії на вироблення тепла.

Можливо, проблема полягає в нестачі жирів та вітамінів A і E.

Найпоширеніша причина замерзання рук і ніг — це вегетосудинна дистания, тобто збої в роботі судин. Через це кров до кінцівок не доходить і вони мерзнуть.

Ноги і руки можуть мерзнути і від нестачі заліза в організмі. Але це легко виправити, вживаючи їжу збагачену залізом і приймаючи спеціальні вітамінні комплекси.

Мерзнуть ноги: що робити?

Якщо у вас постійно мерзнуть ноги, звичайно ж слід звернутися до лікаря. Але й методи народної медицини не так вже й погані. Наприклад ви можете зробити спиртової компрес або гарячу соляну ванночку для ніг. Регулярне відвідування лазні або сауни теж допомагає. Доречний при такій проблемі і масаж (він добре розганяє кров).

Куріння і алкоголь негативно позначаються на судинній системі організму — тому відмова від шкідливих звичок теж вихід.

Чому мерзнуть руки?

У багатьох людей постійно мерзнуть кисті рук, а в холодну погоду вони ще й набувають синюшного відтінку. Відбувається це через звуження судин кистей рук. У медицині це називається хворобою Рейно. Зустрічається вона і у чоловіків і у жінок, проте, останні страждають від неї в п’ять разів частіше.

Ускладнень при хворобі Рейно практично не буває, вона хронічна.

Щоб полегшити перебіг хвороби — лікарі рекомендують відмовитися від шкідливих звичок і уникати холоду (принаймні, тримати руки в теплі). Вилікувати хворобу Рейно можна за допомогою фізіотерапії і голковколювання.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.