Чому людина спить?

Всі знають про те, що сон людині необхідний. Наш мозок змушений відпочивати, хоча насправді саме уві сні він працює з ще більшою силою, але в іншому режимі. Сьогодні, ми поговоримо про те, чому людина спить. Отже:

Сон людини

Сон абсолютно необхідний людині, так як він виконує цілий ряд функцій, які підтримують життя в організмі. В науці виділяють такі причини того, чому людина багато спить:

 • Перша причина — одна із самих основних. Сон здатний забезпечити дуже важливий і такий необхідний відпочинок для організму. Як відомо, днем наш організм перебуває на піку своєї активності. До вечора ми починаємо втомлюватися. Цей факт незаперечний. Сонний стан нападає на нас ближче до ночі — організм вимагає припинення пікової активності і переходу в більш спокійну фазу.
 • Ще одна важлива функція полягає в тому, що під час сну мозок отримує можливість, а найголовніше ресурси і час для переробки, отриманої за день інформації. У фазі глибокого сну мозок закріплює отримані днем знання. Ну а швидкий сон сприяє реалізації моделей очікування людини в підсвідомої сфері. Саме цей пункт цікавий для усвідомлення і подолання психологічних, духовних проблем.
 • Пристосування організму до зміни освітленості — це ще одна функція сну. Вельми складно переносити постійну зміну дня і ночі без правильної адаптації. Для багатьох тварин, сон є рятівним в такій ситуації. Ось, чому людина постійно спить.
 • Сон також допомагає нашому здоров’ю. Яким чином? Під час сну активізуються Т-лімфоцити, які зміцнюють імунітет і дозволяють організму боротися з вірусами і бактеріями, щоденно атакують людину.
 • Окремої розмови потребує структура сну, адже кожна фаза несе відповідальність за ту чи іншу функцію. Слід зазначити, що весь сон людина повторюється в циклах. Тобто кожну ніч ми проходимо цикл за циклом повторюваних стадій сну. Цикл включає в себе наступні ступені:

 • Стадія повільного сну — це перша стадія сну людини. Вона займає близько 5-10 хвилин.
 • 2 стадія починається з періоду тривалістю в 20 хвилин.
 • Потім настають 2 і 4 стадії, що тривають, в загальній складності, 30-45 хвилин.
 • Після цього людина повертається в другу стадію повільного сну.
 • Незабаром настає період швидкого сну. Ми починаємо бачити сновидіння. Ця стадія триває не більше 5 хвилин.
 • Ось така послідовність і являє собою цикл. Перший цикл триватиме 90-100 хвилин. Далі цикли повторюються. Стадія швидкого сну стає більше, а стадія повільного поступово коротшає. Здоровий і повноцінний сон включає в себе не менше 5 циклів. Людина погано спить тому, що недосипає.

  Чому людина хоче спати? Відповідь на це питання очевидна. Абсолютно неможливо зберігати свою активність, а точніше сказати, один рівень цієї активності протягом нескінченного часу. Наше життя є коливання і може бути представлена у вигляді хвильової структури. Після піку активності (частина хвилі в плюсовій шкалі) слід найнижча точка пасивності нашого фізіологічного стану. Така концепція в загальному вигляді описує потребу у сні. Проте вона не зовсім правомірною. Справа в тому, що сон — переносить наш організм трохи в іншу сферу діяльності. Адже, по суті, жоден з фізіологічних життєво важливих процесів не зупиняється. Серце продовжує битися, легені втягують повітря, мозок продовжує керувати всім цим. Набагато правильніше говорити про те, що сон дозволяє організму переключаться на інший режим роботи, який, звичайно, можна вважати більш пасивним. Тому хвильова структура може бути представлена у вигляді графіка, який не виходить за межі нульових значень. Хоча, дорогий читач, це вже питання термінів, про які сперечатися і говорити в даній невеликій статті безглуздо.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.