Чому людина скрипить зубами?

Перш за все, хочеться відзначити, що скрип зубами не призведе ні до чого хорошого. Це руйнує емаль зубів, що негативно позначається на їх здоров’ї. Але чому люди скріплять зубами? Навіщо це потрібно і що дає? Спробуємо розібратися в цьому. Отже:

Чому людина скрипить зубами?

Причини такої поведінки лежать в психології людини. Як правило, скрип зубів — це якийсь не відпрацьований внутрішній конфлікт. Приміром, агресія. Часто, багато маніпуляції людини з щелепою, такі як, затискання м’язів щелепи або бажання вкусити, свідчать про пригнічених агресивних імпульсів. Однак, психологія — наука імовірнісна. Причиною може бути і інші фактори. Наприклад, нервовий тик, який активує м’язи обличчя. Про походження цієї проблеми, як правило, людині відомо. Бажання міцніше стиснути щелепа — це бажання вкусити. Також, зайвий психологічний контроль своїх інстинктів і потреб може знайти відображення в руховому акті, про який ведеться мова.

Чому людина скрипить зубами уві сні?

Така ситуація безпосередньо пов’язана з вмістом сну. У момент боротьби або втечі всі м’язи тіла можуть бути напружені. Але, так як в сонному стані свідомості ми не маємо можливості керувати своїми м’язами повноцінно, то мозок передає сигнал збудження на моторні зони кори, що відповідають за м’язи обличчя. Багато в чому, саме з цим пов’язано поскрипування зубів в момент перегляду сновидінь.

Ніхто також не скасовує найрізноманітніші більш прозаїчні причини. Людина могла невдало прикусити язик і стиснув щелепи для подолання больового відчуття. Або під час сну він прийняв якесь не саме вдале розташування, що щелепа просто з’їхала і стала поскрипувати.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.