Чому людина позіхає?

Жоден учений не може однозначно відповісти на питання: чому людина позіхає? В науці немає ніяких точних свідчень, які доводять ті або інші гіпотези щодо причини позіхання і того, чому в якісь дні ми позіхаємо часто, а в якісь — рідко.

Процес позіхання відбувається з невідомих фізіологічних причин. Всі помічали, що якщо поруч хтось позіхає, то ми неодмінно хочемо теж позіхнути. Встановлено також, що позіхають люди і від одного лише згадування від позіхання або від читання про неї.

Найбільше досліджень про природу позіхання провів професор психологічних наук Роберт Провайн. Він і його співробітники узагальнили все те, що коли або вивчали і систематизували інші вчені про зевании.

Позіхання — процес, який супроводжує людський організм протягом всього життя. Пр і позіхання людина широко відкриває рот і видихає повітря. При цьому процесі розкриваються труби, які йдуть від вуха до горла, що регулює процес в середньому вусі, який пов’язаний з тиском.

Звідси можна зробити висновок, що процес позіхання досить корисний для організму. Крім цього він виконує і попереджувальну функцію. Часте позіхання або навпаки його відсутність говорить про те, що може бути порушена робота мозку, про наявність пухлини або кровотечі. Так само морську хворобу і енцефаліт можна спрогнозувати, проаналізувавши частоту позіхання людини. Багато лікарів, говорять про те, що психічно хворі люди поправляються, коли починають часто позіхати.

Якщо все в порядку зі здоров’ям, зазвичай люди позіхають, коли хочуть спати, коли їм нудно або вони зайняті монотонним справою або спостерігають за ніж те нецікавим. Якщо ви зацікавлені заняттям і бадьорі, то ви не будете позіхати. Часто ми разом з зівання потягується. Це говорить про розумові процеси, що не дозволяють відокремити один від одного ці дві дії. Зауважу, що тварини, коли позіхають, теж часто потягуються. Неврологи стверджую, що виконання двох цих дій одночасно говорить про порушення роботи мозку. Але жодних доказів у них немає.

Роберт Провайн висував гіпотезу про ранковому і вечірньому зевании. Він прийшов до висновку про те, що вечірнє позіхання дає сигнал мозку для розслаблення організму, ранкове ж навпаки сигналізує про початок дня і пильнуванні.

У шкільних підручниках автори пояснюють причину позіхання нестачею кисню в крові. Учені не знайшли цьому обгрунтованого пояснення. Так само вони відкинули теорію про те що позіхання пов’язано з високою фізичним навантаженням. Ще завдяки дослідженням учених, доведений факт, що людина не поповнює кількість позіхів протягом дня. Тобто якщо він позіхав мало, то він не почне позіхати більше до вечора і навпаки. Тому у них немає відповіді на питання: чому люди позіхають часто.

Будемо вважати, що якщо ви хоча б раз позіхнули за час прочитання статті, то в гіпотезах учених щось є)

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.