Чому людина пітніє?

Досить відомим фактом є те, що кожна людина пітніє як в звичайних умовах, так і при фізичному навантаженні. Пот складається на 99% з води і на 1% з солей (хлориди, фосфати, сульфати) та інших речовин, таких як сечовина, сечокислі солі. Однак повний склад поту залежить від вмісту в крові різних з’єднань і рясності потовиділення. З потім у людини виводяться лікарські речовини, виходять продукти обміну, отруйні сполуки, солі і токсини, тоесть відбувається очищення організму від шкідливих речовин.

Так чому людина пітніє? Якщо значно збільшується приплив тепла до людського тіла, в ньому порушується температурний баланс, який постійно підтримується організмом. Людині ставати жарко. Для того, щоб температурний баланс знову прийшов в норму, тобто відновилося рівновагу, організм виділяє піт, тим самим він збільшує тепловіддачу. Виділилася піт зволожує поверхню тіла. А випаровування вологи знижує температуру тіла і захищає організм від перегрівання.

Чому людина сильно пітніє? Як правильно інтенсивне потовиділення переважає у повних людей, так як у них є порушення з боку ендокринної системи. Так само можна сильно потіти в спеку, і при вживанні гарячої їжі. Тоді збільшується надходження тепла в організм і він виділяє піт для збільшення тепловіддачі. Рясне потовиділення спостерігається у людей, які носять синтетичний одяг, так як вона затримує вихід тепла. Так же рясний піт виходить при порушенні роботи серцево-соcудістой, сечовидільної і ендокринної систем.

Чому людина пітніє у сні? На це питання відповідь лежить на поверхні. Це можливо відбувається через підвищену температуру в кімнаті або через використання занадто теплої ковдри, так само причиною нічного потовиділення може бути неправильно вибране постільна білизна, яка не пропускає повітря. Стрес — одна з найпоширеніших причин виділення поту вночі.

Чому людина пітніє вночі, якщо для цього немає ніяких зовнішніх причин? Тоді цю саму причину необхідно шукати всередині організму. Їй можуть бути різні захворювання, такі як: туберкульоз, інфекції, лейкемія, захворювання кишечника і серця. Так само підвищеного потовиділення може сприяти прийом різних лікарських препаратів і таке захворювання, як гіпергідроз. Гіпергідроз — це виділення великої кількості поту, при відсутності будь — якого захворювання.

Як же боротися з інтенсивним потовиділенням? Передусім необхідно звернутися до лікаря фахівця і виключити будь-які захворювання, щоб подальшими процедурами не погіршити стан свого здоров’я. Якщо причин для турбуватися немає, то можна приймати гарячі ванни і відвідувати лазні, тим самим виводити шкідливі речовини з свого організму і відновлювати терморегуляцію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.