Чому люди плачуть?

Ми плачемо, коли нам погано або боляче, коли ми втомилися або щось трапилося. Але мало хто з нас замислюється про те, що сльози корисні для психологічного стану людини і фізичного стану людини. Через сльози з організму виходять токсини. Сльози — це сіль (хлорид натрію), яку кров виводить з організму, схожі за складом з солями, які виходять з сечею або потім.

Плакати корисно і для психологічного стану людини. Зі сльозами виходять погані емоції, стрес. Доктор Альвін Боргквіст в 1906 році провів дослідження і опитав бажаючих, 56 відсотків з них говорили про те, що гучний плач допомагає впоратися зі стресом, покращує самопочуття. До таких же результатів прийшли й пізніші дослідження вчених.

Американський біолог доктор наук Вільям Фрей з Дослідницького центру офтальмології довів, що сльози від перегляду мелодрам або від любовних переживань корисніше, ніж сльози, викликані стресом на роботі. Вся справа в тому, що «добрі сльози» містять в своєму хімічному складі менше білка, ніж «злі сльози». Але значення цього відкриття поки недостатньо ясно, так так сльози самі по собі не затримуються в організмі, відповідно «злі сльози» не можуть приносити шкоду.

Дослідник — психіатр Маргарет Креп, провівши опитування серед 140 чоловіків і жінок виявила, що більше плачуть здорові люди, які позитивно ставляться до сліз. Люди ж страждають захворюваннями на тлі стресу, виразкою і колотітом, плачуть набагато менше.

Сьогодні вчені досліджують хімічний склад сліз на предмет наявності в їх складі ендорфінів, гормонів росту і пролактину. Так як саме ці субстанції вивільняються з огранізму при стресі. Не дарма ж новонароджені так багато плачуть. Середньостатистичний малюк у віці до року плаче приблизно 70 разів на місяць. А доросла людина рідко плаче довше 6 хвилин.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.