Чому люди пісяють?

Відомо, що організм середньостатистичної людини на 80% складається з води. Всі процеси життєдіяльності живих систем — від бактерій до високоорганізованих організмів, можуть протікати тільки у водному середовищі, так як вона є універсальним розчинником. Організм — це динамічна система, яка потребує постійного поповнення енергії для здійснення своєї роботи. Живильні речовини надходять ззовні, беруть участь у метаболізмі, що утворюються в процесі цього «відходи», тобто продукти розпаду, виводяться через спеціальні видільні системи. Вони токсичні і, накопичуючись, можуть заподіяти загибель організму. Згідно законам фізики та біохімії, вони можуть виводитися тільки в розчиненому у воді вигляді. Кінцевим продуктом білкового обміну є токсичні сполуки — сечовина і аміак, які виводяться із сечею.

Тут і криється відповідь на питання чому люди пісяють. Насправді це життєво необхідний процес. Виходить, люди повинні пити, щоб було що писати! Ми відчуваємо спрагу, тому що наш організм таким чином сигналізує про те, що в організмі недостатньо води для здійснення метаболізму.

За добу в організм людини надходить близько 2500 мл води. Для підтримки постійного кількості води її надходження має відповідати виведенню. Головну роль в цьому відіграють нирки. Добове сечовиділення одно в середньому 1500 мл, інший обсяг води виводиться легенями, шкірою і з каловими масами.

У тканинах нирок надходить з кров’яного русла рідина фільтрується від продуктів розпаду білків, пуринів, шкідливих хімічних сполук і концентрується. Потім утворилася сеча накопичується в сечовому міхурі, після цього надходить на вихід через сечовипускальний канал. Ці процеси на всіх етапах регулюються нервової і гормональної системою. Тому зрозуміло, чому люди пісяють регулярно.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.