Чому люди п’ють алкоголь?

Причин, чому люди п’ють досить багато. Це може бути данина традиції, бажання відпочити або розслабитися після роботи, «зняти стрес», просто у веселій компанії друзів. Як і будь-які інші наркотики, алкоголь робить людину веселим, балакучим. Деякі п’ють для хоробрості, деякі, щоб перемогти свою сором’язливість або «бути на одній хвилі» з іншими. І поки людина чітко знає «свою норму» і у нього вистачає сили волі відмовитися від «зайвої» випивки, то нічого патологічного в цьому немає. З точки зору медицини, алкоголь — отрута для організму. Якщо непитущий людина трохи випиває, то у нього відразу проявляються симптоми характерні для харчового отруєння (запаморочення, нудота тощо). Цим же пояснюється неприємність смаку і запаху спирту. Все це — захисна реакція організму на шкідливий для нього речовина. Погана ознака, коли у людини з’являється усвідомлене бажання випити, тобто захисна реакція організму слабшає. Але тоді чому люди п’ють алкоголь, навіщо починають?

Чому люди починають пити

Багато з дитинства пам’ятають, як батьки у свята запрошували гостей, розливали спиртні напої та виголошували гарні тости. Це свого роду ритуал, традиція, до якої багато звикають з дитинства і, вступаючи в доросле життя, точно також звуть гостей та виголошують тости. Деякі пробують спиртне з інтересу. Хтось не зміг протистояти умовлянням друзів або начальства випити «за зустріч». Реальність така, що просто відмовитися від спиртного під час застілля буває не так-то просто. І ваше небажання випити, наприклад «за здоров’я», можуть розцінити як агресію. Адже ви «не бажаєте здоров’я» іншим! І основна причина, чому люди п’ють спиртне, тому що так «прийнято».

Якщо людина багато п’є

У багатьох любителів алкогольних напоїв вранці виникає похмілля (нудота, сильний головний біль, дезорієнтація і т.п.). Людина скаржиться, що вчора треба було менше пити. Чергове застілля і людина знову напивається до безпам’ятства і на ранок все починається знову. Але тоді чому людина багато п’є, якщо знає, що потім буде себе погано почувати? Тут треба трохи заглибитися в людську фізіологію. Алкоголь не є необхідною речовиною для роботи організму. Більш того, вживання алкоголю негативно позначається на всіх органах людини (тому вранці виникає похмілля — інтоксикація організму). Але при регулярному вживанні, організм звикає, і людина вже не може обходитися біс спиртного. Алкоголь стає необхідним речовиною для обмінних процесів. І людина починає підвищувати дозу, щоб домогтися потрібної йому ступеня сп’яніння. І це прямий шлях до алкоголізму. Неважливо, що п’є людина, пиво чи горілку, організм буде вимагати все більше і більше. У таких випадках потрібно якнайшвидше з’ясовувати, що штовхає людину на постійне «заливання за комір» і допомагати йому повністю відмовитися від спиртного.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.