Чому люди гикають?

Гикавка, як відомо, явище не з приємних. Багатьох навіть дратує, коли вони не можуть перестати гикати. Але чи всім відомо, що таке гикавка, і чому люди гикають? З наукової точки зору, гикавкою вважається процес в організмі, коли йому необхідно позбутися від навантаження блукаючого нерва. Розглянемо нашу анатомію …

Чому люди гикають

Отже, вся справа, як ми вже говорили, в блукаючого нерва. Де він знаходиться? Так званий блукаючий нерв бере свій початок у грудній клітці і проходить в черевну, дуже щільно прилягаючи до стравоходу. Спільно зі стравоходом блукаючий нерв проходить через вкрай вузький отвір в діафрагмі, яка відділяє грудну і черевну порожнину. А після блукаючий нерв відходить до шлунка й іншим органам черевної порожнини. Завдання блукаючого нерва полягає в тому, щоб зв’язати багато внутрішні органи людини з центральною нервовою системою (ЦНС).

Знаючи такі подробиці нашої анатомії, ви тепер зможете зрозуміти, чому люди гикають. Пам’ятаєте, ми говорили про дуже вузькому отворі в області діафрагми? Якраз воно і є центр зародження гикавки. Люди гикають, коли блукаючий нерв травмується, тобто притискається і дратується.

Причини:

 • У випадку, коли людина швидко їсть, поспішає, і через стравохід проходять великі шматки їжі.
 • Переїдання.
 • Незручна поза.
 • Переляк і різкий вдих.
 • Замерзання, особливо у маленьких дітей.
 • Виходить, що гикавка — це захисна реакція організму. Коли блукаючий нерв стискається, може статися порушення функцій внутрішніх органів. Ось тому наш організм швидко реагує і посилає сигнал в ЦНС. А вона приводить в активність діафрагмальний нерв, який і відповідає за скорочення діафрагми потужними і різкими рухами. Якщо ви чуєте звук при гикавці, знайте, це результат різкого закривання голосової щілини. Гикавка є безумовним рефлексом, тобто ми не можемо усвідомлено керувати цим.

  Як позбутися від гикавки

  Чому люди гикають, тепер зрозуміло. І не дивлячись на те, що гикавка є захисною реакцією організму, процес це не приємний і від нього хочеться позбутися. Як допомогти своєму організму:

 • Постарайтеся якомога глибше вдихнути й затримати подих.
 • Спробуйте потягнутися.
 • Повільно і глибоко дихайте.
 • Випийте солодку воду маленькими швидкими ковтками (потрібно не менше 12 ковтків), при цьому не дихайте.
 • Зімкніть долоньки за спиною між лопатками. Прогніться і попийте воду маленькими ковтками. Тут не обійтися без помічника. Будьте акуратні й обережні, щоб не поперхнутися.
 • Лікувати ікающего переляком не можна! Це засіб не доведено, навколо нього ведеться безліч суперечок. А маленьких дітей лякати взагалі заборонено. Від гикавки, можливо, позбудетеся, але придбаєте інші недуги, причому страшніше.

  А описані вище методи дієві, оскільки вони сприяють зменшенню тиску на блукаючий нерв в тому вузькому стравохідного отвору діафрагми. Після того, як тиск з нерва йде, гикавки і слід прохолов! Гикавка може тривати приблизно від 5 до 15 хвилин.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.