Чому люди брешуть?

v Відео — «Чому люди брешуть»

Брехня — це перший симптом хвороби відносин. Зазвичай, ми відчуваємо вкрай неприємні почуття, коли стикаємося з брехнею у своєму житті. Що робити? Як подолати ці неприємні переживання? Ну а головне, як зберегти відносини з людиною, яка вам брехав? Чи потрібно їх зберегти і навіщо? Ці питання потребують відповіді, але його пошуки ускладнюються нашими почуттями та емоціями. Давайте поміркуємо над причинами брехні разом. Отже:

Чому люди брешуть?

Причини брехні часто криються в особистісних особливостях людини і в тій ситуації, в якій він опинився. Часто, ми забуваємо про те, що людина могла спробувати захистити нас від чогось, сильно нас турбуйтеся. Тобто застосував «брехня в порятунок». Важко переоцінити частоту появи таких ситуацій.

Але й зі зворотним ситуацією ми можемо зіткнутися не рідше. Люди брешуть нахабно і не червоніючи. У чому причина? Чому? Справа в тому, що людині є, що від вас приховати. І на жаль, дуже рідко, то що хочеться приховати — це брехня в порятунок. Потреба брехати, тобто передати неправдоподібну інформацію, виникає або через страх перед наслідками або заради досягнення своїх корисливих цілей.

Перша ситуація зрозуміла. Людина боїться вашої реакції на правду. Він бреше, щоб уникнути вашого гніву або розлади. В даній ситуації слід констатувати, що ваші стосунки більше не можуть вважатися повністю щирими і відкритими. Ось чому люди брешуть. Людина знаходиться або в залежності від вас, або ви перебуваєте в залежності від нього. Обопільно залежні відносини — це неправильно. Якщо ви відчуваєте, що людина говорить неправду, то потрібно в обов’язковому порядку запитати його про те, наскільки він правдивий.

Другий випадок — випадок активного маніпулювання. Ряд статей нашого сайту в тій або іншій мірі торкаються проблеми маніпуляції людини людиною. Мета брехуна в даному випадку — домогтися від вас того, що він хоче за всяку ціну. З якихось причин він не може попросити у вас про це відкрито, тому він і вдається до брехні, щоб маніпулювати вами і змусити вас зробити для нього щось.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.