Чому люди їдять?

Харчування та отримання енергії, а також обмін речовин — це необхідні умови виживання не тільки для людини, а й для всіх живих істот. Харчування відбувається різними способами в залежності від виду організму. Хтось живиться зовнішнім покривом, хтось володіє спеціальними органами для переробки та використання отриманої від їжі енергії. В даній статті, нас буде цікавити людський організм і способи його харчування. Таким чином, ми відповімо на питання про те, чому люди їдять і чому люди їдять м’ясо. Отже:

Харчування, як запорука виживання та розвитку

Крім того, що їжа дає нам енергію і будівельний матеріал для організму, вона дає нам особливе задоволення. У психології та фізіології людини — фактор задоволення є серйозним мотивом вживання їжі. Обмін речовин з навколишнім середовищем необхідний як людині, так і тваринам з рослинами, для пристосування і виживання в агресивному зовнішньому середовищі. Без отримання потрібних мікроелементів, кислот і речовин організм стає ослабленим і в кінцевому підсумку, може загинути. Таким чином, головна функція харчування — це виживання тварини або рослини.

Давайте трохи поговоримо про механізм травлення. У загальному значенні, процес травлення — це роз’єднання великих молекул їжі на більш дрібні для засвоєння речовин і використання їх для реалізації функцій організму. Розщеплення відбувається під дією ферментів нашого шлунка. Не секрет, що травлення може, часто, супроводжуватися різними розладами органів, що беруть участь в ньому. Це може залежати від якості їжі або від стану організму в цілому. Після того, як молекули їжі розділені на більш прості елементи, стінки шлунка всмоктують її для подальшої реалізації. Мікроелементи потрапляють до кров і лімфу, які розносять потрібні елементи до потрібних органам.

Важлива функція травлення полягає в тому, що при отриманні та переробці мікроелементів, організм отримує можливість створювати власні клітини.

Також, мало хто знає про те, що процес травлення людини починається у нього в роті. Справа в тому, що при попаданні їжі в ротову порожнину стимулюються екзокринні залози. Вже в роті у людини відбувається розщеплення полісахаридів.

Чому люди хочуть їсти? Потреба в їжі формується тоді, коли організм дає сигнал нервовій системі про нестачу яких-небудь речовин в його роботі. Кожен може пригадати якусь слабкість і брак сил він відчуває в ситуації, коли їжа давно не надходила в його організм. Багато дієтологів радять вживати їжу часто, але потроху. Таким чином, організм отримує постійний потік потрібних речовин, які так необхідні для його успішної та ефективної життєдіяльності.

Чому люди багато їдять? Відповідь на це питання лежить швидше в області психології людини. Як ми вже сказали, потреба в їжі характерна не тільки для виживання, але також для отримання задоволення. Саме тому, багато хто з нас не готові обмежити себе у смачному обіді, навіть у разі переїдання. Прийом їжі несе яскравий емоційно позитивний характер, що призводить до закріплення харчової поведінки, а в деяких випадках до акцентуації на ньому.

Чому людина мало їсть? Як і у випадку з переїданням, активний відмова від їжі — це область людської психіки. Відмінність лише в тому, що люди, що вживають мало їжі випробували якісь негативні емоції з приводу прийому їжі, що привело до формування певного ставлення до цього процесу. Пам’ятайте, однак, про те, що кожна ситуація унікальна як і її винуватець, тому причини недоїдання або переїдання можуть бути більш ніж різноманітними.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.