Чому комп’ютер сам вимикається?

Комп’ютер може працювати нестабільно з цілого ряду причин. Він може вийти з ладу через своїх же пристроїв або програмних збоїв. Важко уявити ту кількість факторів, які можуть викликати в комп’ютері мимовільне вимикання. Давайте розберемося з цими факторами докладніше. Отже:

Чому комп’ютер сам вимикається?

Зазвичай, самостійне вимкнення комп’ютера можна спостерігати в тандемі з такими проблемами, як повільна робота програм, постійне зависання комп’ютера і нестабільність його роботи в цілому. Також, комп’ютер може погано працювати під час реалізації будь-якої складної, в плані продуктивності, ігри. На екрані ви можете бачити якісь смуги або відблиски. Персонаж постійно «гальмує», а геймплей нагадує зажував плівку. Після чого, комп’ютер вимикається, або висне і користувачеві доводиться перезавантажувати комп’ютер.

У чому ж справа? А справа, звичайно, в тому, що технічні пристрої і компоненти комп’ютера перегріваються. Це може бути перегрів центрального процесора комп’ютера, або перегрів відеокарти, і багато чого іншого. Через перегріву і відбувається вимикання системи і нестабільна робота всього комп’ютера. Перегрів відбувається зазвичай в двох випадках. По-перше, проблема може критися в кулері комп’ютера. Якщо ми знімемо кришку ПК, то вентилятори, які ми знайдемо всередині комп’ютера, і є кулери. Також, окремий кулер встановлений на відеокарту. Потрібно уважно оглянути кулер, щоб виправити виключення комп’ютера. Якщо ви бачите, що при роботі комп’ютера кулер залишається нерухомим або працює повільно і нестабільно, значить настав час його замінити. Також, кулер може зламатися через зношування його підшипників. В цьому випадку він видає характерне постукування або дзижчання, якого немає при нормальному робочому стані кулера. Замінити кулер потрібно обов’язково, інакше від перегріву можуть порушитися та інші компоненти ПК. Потрібно зняти кулер (при вимкненому комп’ютері) і піти в магазин за новим.

Друга поширена причина виключення комп’ютера через перегрів — це велика ступінь запиленості системи комп’ютера. Якщо, знявши кришку, ви виявили, що усередині комп’ютера скупчилася велика кількість пилу, значить пора її зняти. Пропилососьте комп’ютер на низькій швидкості пилососа, після чого протріть сухою ганчіркою. Будьте обережні, відключіть комп’ютер від джерел електрики, інакше можна отримати удар струмом. Особливу увагу при чищенні комп’ютера від пилу слід приділити все тим же кулерам. Особливо ретельно почистіть їх лопаті і радіатор. Також, не забувайте, що відеокарта теж має власний кулер. Його необхідно почистити від пилу також, як і інші складові пристрою комп’ютера. Ось, чому комп’ютер сам вимикається.

Якщо ви встановили, що проблема перегріву криється в зіпсованому кулері і ви хочете його змінити, то потрібно знати який кулер поставити. Не кожен кулер може підійти до вашої материнської плати. Справа в тому, що для кожної моделі материнської плати розроблена своя модель кулера, яка підходить тільки для цього комп’ютера. Якщо у вас материнська плата Socket 775, значить потрібен кулер для Socket 775. Ви можете дізнатися про модель материнської плати вашого комп’ютера, звернувшись до його документації. Якщо такої немає, то ви можете просто зняти кришку комп’ютера і розглянути поверхню материнської плати. Назва моделі зазвичай пишуть жирним шрифтом, тому не складе великих труднощів впізнати свою материнську плату.

У будь-якому випадку, не можна залишати проблему постійного вимикання комп’ютера без уваги. Якщо комп’ютер буде продовжувати працювати також погано, в кінцевому підсумку, це приведе до його поломки. Ви також можете втратити важливої інформації, яка міститься на жорсткому диску комп’ютера.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.