Чому комп’ютер сам перезавантажується?

Працюючи довгий час з комп’ютером, напевно, можна стати свідком ситуації, коли комп’ютер, ні з того ні з сього, самостійно перезавантажується. Як вчинити в такій ситуації і до кого звернутися? Сьогодні, давайте розберемося в причинах цих неполадок. Отже:

Чому комп’ютер сам перезавантажується?

Зазвичай, самостійна перезавантаження або вимкнення комп’ютера можна спостерігати в тандемі з такими проблемами, як повільна робота програм, постійне зависання комп’ютера і нестабільність його роботи. Також, комп’ютер може погано працювати під час роботи будь-якої складної, в палне продуктивності, іграшки. На екрані ви можете бачити якісь смуги або відблиски. Персонаж постійно гальмує, а геймплей нагадує жування плівку. Після чого, комп’ютер або вимикається, або перезавантажується, або висне і користувач сам перезавантажує комп’ютер.

У чому ж справа? А справа, звичайно, в тому, що технічні пристрої і компоненти комп’ютера перегріваються. Це може бути перегрів центрального процесора комп’ютера, або перегрів відеокарти, і багато іншого. Через перегріву і відбувається перезапуск системи і нестабільна робота всього комп’ютера. Перегрів відбувається зазвичай в двох випадках. По-перше, проблема може критися в кулері комп’ютера. Якщо ми знімемо кришку ПК, то вентилятори, які ми знайдемо всередині комп’ютера, і є кулери. Також, окремий кулер встановлений на відеокарту. Потрібно уважно оглянути кулер, щоб виправити перезавантаження комп’ютера. Якщо ви бачите, що при роботі комп’ютера кулер залишається нерухомим або працює повільно і нестабільно, значить настав час його замінити. Також, кулер може зламатися через зношування його підшипників. В цьому випадку він видає характерне постукування або дзижчання, якого немає при нормальному робочому стані кулера. Замінити кулер потрібно обов’язково, інакше від перегріву можуть порушитися та інші компоненти і пристрої ПК. Потрібно зняти кулер (при вимкненому комп’ютері) і піти в магазин за новим.

Друга поширена причина перезавантаження через перегрів — це велика ступінь запиленості системи комп’ютера. Якщо, знявши кришку, ви виявили, що усередині комп’ютера скупчилася велика кількість пилу, значить пора її зняти. Пропилососьте комп’ютер на низькій швидкості пилососа, після чого протріть сухою ганчіркою. Будьте обережні, відключіть комп’ютер від джерел електрики, інакше можна отримати удар струмом. Особливу увагу при чищенні комп’ютера від пилу слід приділити все тим же кулерам. Особливо ретельно почистіть їх лопаті і радіатор. Також, не забувайте, що відеокарта теж має власний кулер. Його необхідно почистити від пилу також, як і інші складові пристрою комп’ютера.

Зверніть увагу на таку деталь, якщо комп’ютер сам перезавантажується. Комп’ютер може перегріватися і не справлятися зі своєю роботою через те, що варто поблизу батареї чи обігрівача. Переставте комп’ютер подалі від систем, які можуть сильно нагріти його.

Якщо ви встановили, що проблема перегріву криється в зіпсованому кулері і ви хочете його змінити, то потрібно знати який кулер поставити. Не кожен кулер може підійти до вашої материнської плати. Справа в тому, що для кожної моделі материнської плати розроблена своя модель кулера, яка підходить тільки для цього комп’ютера. Якщо у вас материнська плата Socket 775, значить потрібен кулер для Socket 775. Ви можете дізнатися про модель материнської плати вашого комп’ютера, звернувшись до його документації. Якщо такої немає, то ви можете просто зняти кришку комп’ютера і розглянути поверхню материнської плати. Назва моделі зазвичай пишуть жирним шрифтом, тому не складе великих труднощів впізнати свою материнську плату.

У будь-якому випадку, не можна залишати проблему постійної перезавантаження комп’ютера без уваги. Якщо комп’ютер буде продовжувати працювати також погано, в кінцевому підсумку, це приведе до його поломки. Ви також можете втратити важливої інформації, яка міститься на жорсткому диску комп’ютера.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.