Чому комп’ютер гальмує?

Пам’ятаєте ті часи, коли ви тільки придбали свій улюблений комп’ютер? На ньому всього лише була встановлена операційна система і кілька стандартних програм. З якою швидкістю тоді працював комп’ютер! Просто «літав»! А тепер … залишаються лише жалюгідні спогади про ті часи, комп’ютер жахливо гальмує, програми відкриваються повільно, а іноді взагалі зависають!

Чому комп’ютер гальмує, і що можна зробити

Перед вами дієві рекомендації по тому, як прискорити роботу комп’ютера і з’ясувати причини, чому він гальмує. Повірте, гірше ви не зробите, а заради профілактики перевірте все сказане нижче. Профілактичні роботи над своїм комп’ютером просто необхідно проводити час від часу, тоді в відповідальний момент він вас не підведе.

 • За час регулярної роботи з комп’ютером, користувач встановлює безліч різних програм, деякі з яких час від часу видаляє. Але чи знали ви, що ці ніби віддалені програми можуть бути не повністю видалені з комп’ютера? Виходить, що завдяки їм процесор може повільніше працювати, так як має додаткове навантаження. Давайте розберемо все це сміття, а саме почистимо реєстр. Зробити це можна за допомогою простої програми Regcleaner, скачати Regcleaner (400 Кб). Запустивши цю програму, виберіть закладку «реєстру» і відзначте всі галочки, а потім просо натисніть на кнопку «Пошук проблем». Після пошуку, вкажіть «Виправити», і програма зробить всю роботу за вас!
 • Про віруси на персональному комп’ютері чули всі. Через них комп’ютер може досить сильно гальмувати, а ви навіть і не будете підозрювати про причину. Вам потрібна антивірусна програма! Якщо вона вже встановлена на комп’ютері, перевірте, чи оновлюється вона і працює. Проведіть перевірку на віруси.
 • зависає і гальмує комп’ютер? А може бути, в ньому накопичилася гора пилу? Відкрийте корпус, зніміть пил пилососом і почистіть деталі звичайної пензлем для малювання.
 • Комп’ютер може гальмувати, якщо пам’ять на системному жорсткому диску С: перевантажена. Перевірте її стан. Можливо, на вашому робочому столі або в «Моїх документах» повно старих давно переглянутих фільмів, непотрібної музики. Все це знаходиться саме на диску С. Якщо величезні файли або папки вам потрібні, перенесіть їх на інший жорсткий диск, як правило D.
 • При включенні комп’ютера у вас автоматично запускаються певні програми, які ви колись налаштовували таким чином, забуваючи про це в наслідку, або програми самі автоматично додавалися в автозавантаження. Серед них можуть бути торрент програми, skype або інші месенджери, додатки для соціальних мереж, та хіба мало що! Найчастіше користувач забуває про них, а вони при включенні комп’ютера автоматично відкриваються і видно нам у вигляді значків на нижній панелі справа. Щоб видалити непотрібні програми з автозапуску, пройдіть по шляху: «Пуск», «Програми», «Автозавантаження».
 • Зверніть увагу на файл підкачки. Через нього можуть гальмувати гри на комп’ютері, якщо оперативної пам’яті трохи і файл підкачки невеликий. Що робити? Натисніть правою кнопкою миші по значку на робочому столі «Мій комп’ютер». Виберіть «Властивості», «Додатково», «Швидкодія», «Параметри», «Додатково», «Віртуальна пам’ять», «Змінити», «Особливий розмір». Вам необхідно вказати десь 1500 — 2000, а потім клікнути ОК.
 • Комусь доведеться докуповувати обсяг оперативної пам’яті, якщо її занадто мало для ваших потреб, наприклад, для ігор. В процесі гри зверніть увагу, чи постійно працює жорсткий диск (червона лампочка на системному блоці буде весь час світиться, та й характерний звук не вщухати). Якщо так воно і є, значить, пора додавати оперативної пам’яті вашого комп’ютера.
 • Торкнемося тему конкретних програм, чому комп’ютер гальмує при роботі з зображеннями? Якщо ви більшу частину свого часу працюєте з графічними редакторами на комп’ютері, і відчуваєте, що вони помітно гальмують, тоді причина гальмування комп’ютера криється у слабкій відеокарті. Рішення в такій проблемі лише одне — придбання нової більш потужної відеокарти. Підбирайте відеокарту ще і залежно від того, з якими графічними редакторами ви працюєте більше.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.