Чому кішки муркочуть?

Коли ми гладимо наших пухнастих улюбленців або чухаємо їм за вушком, можна почути муркотіння. Його неможливо описати і відтворити, так як воно притаманне тільки кішкам. У чому його секрет, і чому кішки муркочуть? Зараз дізнаємося.

Муркотання це результат скорочення м’язів гортані, розташованих у голосових зв’язок. У кішок голосовий апарат влаштований особливим чином, він складається з тонких під’язикові кісточок, пов’язаних між собою. Така будова і дозволяє відтворювати вібрації, що перетворюються в муркотіння — вібрації голосових зв’язок викликають вібрацію, а хвилі відбиваючись від під’язикові кісточок створюють резонанс. Що цікаво: у великих кішок муркотання немає, їх голосовий апарат влаштований інакше і налаштований на гарчання, а не муркотіння.

У них під’язикові кістки укріплені хрящами, які не дозволяють їм резонувати. По-справжньому муркотати можуть тільки домашні коти, рисі, манули, лісові коти та інші маленькі котячі. Зате по-справжньому гарчати здатний тільки лев.

Муркотання, на відміну від мови або крику, не так сильно прив’язана до дихання, якщо крик виникає тільки на видиху, то муркотіння може бути і на вдиху і на видиху, тому воно таке рівне і безперервне.

Чому кішки муркочуть

 • Це один з вроджених котячих рефлексів, так кішка повідомляє, що в неї все добре. Маленькі кошенята муркочуть під час годування і мама кішка знає, що у них все в порядку, сама вона теж муркоче, повідомляючи кошенятам, що все добре, вони все правильно роблять, і вони в безпеці.
 • Дорослі кішки муркочуть, коли зустрічають своїх родичів, повідомляючи, що вони дружелюбно налаштовані, хочуть пограти або поспілкуватися. Так вони можуть повідомляти, що вони мирно налаштовані, і не збираються нападати.
 • Кішки можуть муркотіти від страху, повідомляючи що вони маленькі, слабкі й беззахисні, не заподіють шкоди і не потрібно на них нападати.
 • Муркотання заспокоює не тільки оточуючих, але й самих кішок, тому кішка може муркотати сама по собі особливо якщо вона хворіє.
 • Якщо кішка часто і тихо муркоче, швидше за все вона чогось хоче або добивається, а якщо муркоче голосно і виразно, значить вона вже отримала, що хотіла.
 • Чому кішки муркочуть людям

 • Якщо їм приємно і затишно — наприклад, опинившись в теплі під ковдрою або у відповідь на ласку господаря.
 • В подяку — за смачне частування або приємне погладжування. Деякі кішки починають муркотіти заздалегідь, ще не отримавши бажаного, але вони вже раді і бачать до чого все йде і підбадьорюють господаря «Продовжуй, все правильно».
 • Щоб заспокоїти — деякі кішки володіють особливим чуттям, вони відчувають зміну емоційного стану і розуміють коли людині погано душевно або фізично. Вони лягають поруч і починають рівно монотонно муркотіти, щоб господареві стало краще.
 • Щоб поспілкуватися — деякі кішки можуть муркотінням спілкуватися з господарем, вони можуть запрошувати його пограти або попросити нагодувати, у когось при цьому виходить чітке класичне «Мурр!».
 • Ну і головне, чому кішки муркочуть, вони щасливі і задоволені — коли у кішки все добре, вона часто муркоче, і це добра ознака для неї та її господаря.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.