Чому кішка дивиться в очі?

Турботливі господарі стежать за кожним жестом свого вихованця. Багато любителів кішок думають, що їх тварина все знає, розуміє і дуже розумне. Вони часто бачать в їх поведінці розумність. Тому, напевно, і задаються питанням, чому кішка дивиться в очі.

Швидше за все, у кішки немає якихось чуттєвих мотивів, коли вона довго дивиться вам в очі. З одного боку, це інстинкт. За зіницям можна визначити, в якому стані знаходиться людина: збудженому або спокійному, і відповідно, оцінити ступінь його небезпеки. З іншого боку, ця дія просто природно. На однорідному особі очі виділяються кольором, рухливістю, блиском. Як будь-який інший рухомий предмет, він залучає кішку. Ще кішки дивляться в очі, коли хочуть попросити їсти або пити. Ви ж не відмовте їм у їжі після проникливого погляду, правда? А взагалі, у живих істот зоровий контакт є значущим обміном інформацією.

Ще ми радимо просто уважно спостерігати за поведінкою свого тварини. Тоді ви будете самі визначати значення його повадок без чужих підказок.

Але досвідчені любителі кішок попереджають, що не всім вихованцям можна відповідати подібної взаємністю. Кішка цілком може на вас накинутися після довгого погляду в очі, розцінивши це як виклик. Навіть якщо тварина на вас не накинеться, воно запам’ятає вас як небезпечний і агресивний об’єкт. Для того, щоб визначити, злитися кішка або налякана, досить подивитися на її зіниці. Якщо вони дуже широкі, то значить, вона боїться, а якщо вузькі, то готова до нападу.

Тепер ми дали вам покажчики для інтерпретації поведінки вашого тварини. Можливо, це допоможе вам налагодити з ним відносини або зробити їх ще більш гармонійними. Оскільки в той момент, коли ви зустрічаєтеся з нею поглядами, а особливо, якщо ви бачите кішку в перший раз, то саме так вона визначає, хто тут домінує, хто є головним. В цей же момент при першому знайомстві кішка вирішує, хто ви для неї: друг чи ворог.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.