Чому йде сніг?

Зима — дуже гарне час року. Особливо чудово, коли з неба повільно падають блискучі білі сніжинки. Розглядаючи їх, ми з подивом помічає, що вони мають правильну геометричну форму, де кожна грань вивірена з неймовірною точністю. Чи замислювалися ви, чому йде сніг або дощ? Давайте поміркуємо від цього разом.

Чому йде сніг?

У школі на уроках природознавства вам напевно доводилося чути про таке явище, як «круговорот води в природі». Простіше кажучи, вода випаровується з водоймищ, річок, озер, морів і океанів і у вигляді пари піднімається в шари атмосфери. Коли температура ставати мінусової, то частинки пара замерзають і перетворюються в мікроскопічні кристалики льоду. Вони настільки малі, що вільно ширяють у повітрі. Коли вони стикаються з іншими крижинками, то склеюються між собою, так відбувається багато раз, і в кінці кінців утворюється сніжинка. Коли вона досягає певного розміру, то під своєю вагою падає на землю — починається снігопад. Якщо температура повітря вище нуля, то пар не перетворюється в лід, і йде не сніг, а дощ. Тепер зрозуміло, чому сніг йде взимку — адже температура в цей час року зазвичай мінусова.

Вчені довели, що снігопад та інші опади мають не тільки фізичні, а й біологічні причини. Бактерії та мікроорганізми несуться вітром в атмосферу, там вони не можуть залишатися довго. Бактерії використовують сніжинки або краплі дощу в якості своєрідного транспорту, і з їх допомогою потрапляють на землю. Дослідники зібрали зразки снігу в різних частинах землі, і скрізь знайшли бактерії або сліди їхньої діяльності. Через присутність мікроорганізмів, сніг може бути не завжди чисто білого кольору. Сніжинки можуть мати зеленуватий, блакитний або сіруватий відтінок.

Форма сніжинки

Сніжинки не схожі на шматочки льоду — вони не прозорі і не тверді. Це пов’язано з тим, що вони складаються з мікроскопічних кристалів льоду, які відображаються один від одного, і таким чином виходить білий колір. А не тверді сніжинки тому, що кристали, з яких вони складаються дуже маленькі, і не можуть витримати будь-якого тиску. Якщо уважно розглянути сніжинки, то ви побачите, що всі вони мають шестигранну форму. Це обов’язкове правило у сніговій геометрії. Кристалики, що становлять сніжинку, можуть мати різну форму: гостру, квадратну, прямокутну і т.д. Ви не знайдете на світі двох однакових сніжинок, кожна з них унікальна!

Тепер ви знаєте, чому йде сніг. Давайте будемо частіше відривати очі від екранів наших моніторів і милуватися цим чудовим природним явищем — снігопадом!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.