Чому горять вуха?

Думаєте, вуха горять, тому що вас хтось згадує? Може й так, але все ж цьому є і трохи інше пояснення.

Нескладно здогадатися, що вуха червоніють через те, що до них раптом різко надходить кров. Але чому кров несподівано починає надходити до вух? І чому горять вуха?

Вчені наукового університету Австралії з’ясували, що почервоніння вух через Прилив до них крові пов’язано з підвищеною активністю мозку. Цьому є просте пояснення: коли мозок посилено думає, він потребує більшої кількості крові, ніж зазвичай, а вуха знаходяться поруч, тому червоніють. За словами австралійських вчених, по насиченості кольору вух можна навіть дізнатися, яка півкуля мозку працює в цей момент активніше.

Зверніть увагу на свою дитину, коли він робить уроки або згадайте себе в школі під час контрольної. Вуха, насправді, горіли. Вчителями навіть відзначені діти, у яких під час напруженої роботи на уроці горить тільки ліве вухо, а адже ліва півкуля мозку відповідає за логічне мислення.

Як же пояснити тоді, чому вуха червоніють від сорому? Тут теж все просто. Для будь-якої нормальної людини нечесний або поганий вчинок — це свого роду стрес, а під час стресу кров активно надходить у мозок, звідси — почервоніння вух.

Вуха можуть червоніти і коли вам жарко. Для організму надходження крові до шкіри — спосіб охолодження. Якщо вам жарко, шкіра починає червоніти, стає гарячою, в цей час вона віддає тепло. Взагалі під час спеки кров повинна надходити до шкіри всього тіла, але тут варто враховувати індивідуальні особливості організму і кровопостачання кожної людини. І знову ж таки, спека — це стрес для організму і мозку, а під час стресу, як ми пам’ятаємо, вуха теж червоніють.

Але є не тільки наукове пояснення цьому факту.

В народі кажуть, що вуха червоніють, бо хтось лає або пліткує, а може просто згадує Вас. А ще вважається, що якщо горять вуха, значить в цей вечір Ви можете (перепрошую) отримати по вухах. Молоді мами вважають, що у маленьких дітей вуха горять, тому що вони хочуть спати.

Ви можете вибрати той варіант, який вам найбільше подобається.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.