Чому гальмують гри?

Напевно багато разів бувало, що ви граєте в якусь стрілялку, а вона гальмує. Ви не можете потрапити в голову, або вас заносить на поворотах, або доводиться чекати по кілька секунд, поки гра відвисне, та що завгодно. Все це порядком набридає, і задоволення від гри сходить нанівець. Давайте ж дізнаємося, чому гальмують гри на ноутбуці і на звичайному комп’ютері.

Для початку розберемося, що ж мається на увазі під словом «гальма», і як від них позбутися. Під гальмами розуміється запізнювання відбувається на екрані, від реального часу. Так само в більшості випадків запізнюється і звук. Пов’язано це з тим, що параметри комп’ютера не відповідають вимогам гри. Сучасні гри дуже вимогливі до «заліза», і в більшості випадків воно того варто. Приголомшлива графіка, потужний движок, висока деталізація і велика кількість об’єктів змушують нутрощі комп’ютера працювати на повну потужність.

На жаль не можна стрибнути вище голови, готуйтеся до того, що якщо у вас «Перший Пень» (Pentium 1), 64 Мб оперативної пам’яті, і 16 Мб — відео, то у вас, швидше за все, крім сапера піде хіба що Quake. Це теж саме, що і Москвич, який намагається розвинути швидкість 300 км на годину. Будь-яке обладнання обмежена законами фізики. Якщо у ваш комп’ютер слабкий, старий, то вам доведеться або з цим змиритися, або купити новий. Сучасні іграшки у вас точно не підуть. Звичайно, можна спробувати замінити будь-яку деталь комп’ютера, наприклад відеокарту, тобто, «проапгрейдить» його, але знайте, ця деталь не буде використана на повну потужність, а буде стопоритися іншими комплектуючими — процесором, оперативною пам’яттю, вони то, все одно не зможуть працювати швидше, і результати не будуть настільки очевидні.

Так само відеокарту можна «розігнати», але і тут нас чекає каверза, продуктивність конкретно відеокарти збільшиться відсотків на 10-15, але ми сильно ризикуємо її спалити, і тоді точно доведеться купувати нову. Тим більше зробити це зможе тільки фахівець.

В сучасному світі технології розвиваються дуже швидко, і навіть якщо ви сьогодні купили суперсучасний і потужний комп’ютер, будьте впевнені, завтра вже буде потужнішим.

І темніше менш, якщо у вас все-таки досить потужний комп’ютер, і він все одно гальмує, що робити? Тут є ряд причин, які варто розглянути:

 • Звірте системні вимоги гри і показники вашого комп’ютера, можливо у вас не вистачає оперативної пам’яті, може відеокарта не підтримує якийсь режим або модуль, а може, драйвера на неї застаріли, і потрібно просто завантажити нові.
 • Можливо, ваш комп’ютер задовольняє мінімальним вимогам гри. Змініть настройки в грі на мінімальні, особливо, зверніть увагу на дозвіл екрана, відображення, згладжування, якість текстур, деталізацію об’єктів, тіні.
 • На вашому комп’ютері можуть бути активні віруси, які засмічують оперативну пам’ять, роблячи нескінченні операції. Вам в цьому випадку допоможе антивірус, який, до речі кажучи, теж може викликати «гальма», у разі сканування системи на віруси. Такого роду процедури можуть задіяти більшу частину ресурсів комп’ютера. Після видалення вірусів просто відключіть його.
 • Ресурси вашого комп’ютера можуть бути задіяні в інших операціях: скачування файлів з інтернету або мережі, архівування файлів, установка іншої гри, відтворення фільмів, а так же програм, що працюють у фоновому режимі, наприклад, Daemon tools, всілякі додатки, гаджети робочого столу і так далі.
 • Охолодження вашого блоку живлення, процесора, відеокарти, залишає бажати кращого. Пов’язано це може бути з поломкою вентиляторів на цих комплектуючих або сильною засміченістю пилом. Просте здування пилу пилососом або протирання сухою ганчірочкою може вирішити проблему. Так само можна поставити додатковий вентилятор або просто залишити кришку корпусу відкритою.
 • Складніше йде справа з ноутбуками. В силу своєї компактності, і щільною схильності деталей один до одного, будь-який ноутбук поступається по продуктивності стаціонарного комп’ютера в звичайному корпусі з такими ж комплектуючими. Тим більше охолодження деталей сильно утруднено, а отвори повітрязабірників охолоджуючої системи, як правило, швидко забиваються.
 • Так само ви могли перевстановити операційну систему з XP або Vista на 7-ку, і задатися питанням: «Раніше було все нормально, і чому гальмують гри на 7 вінді, тепер, коли по ідеї повинно бути навпаки?». Ваша відеокарта може не підтримувати DirectX11, який підтримує як раз Windows 7. Спробуйте оновити драйвера, швидше за все відеокарті вони якраз і потрібні, щоб обробляти інформацію. Плюс 7-ка займає набагато більше оперативки, ніж XP, через це можуть виникати проблеми.
 • Чому гальмують онлайн ігри? Онлайн ігри в першу чергу так само вимагають продуктивності комп’ютера, але не тільки. Сильним фактором стає інтернет. Зависання можуть відбуватися просто через брак трафіку. Якщо, наприклад, у грі Counter-strike вимоги до продуктивності комп’ютера і швидкості трафіку досить низькі, то в грі World of Warcraft одночасно на екрані можна побачити до тисячі персонажів, які кожен зайняті своєю справою. Цей величезний потік інформації, може гальмувати ігровий процес.
 • У будь-якому разі не впадайте у відчай. Виконайте дефрагментацію дисків або встановлювати систему, скиньте налаштування гри на мінімум, включите спрощений стиль в Windows, поставте вентилятори, або, якщо дозволяють кошти, купіть нові комплектуючі, і постарайтеся не засмучуватися, якщо глюки НЕ прекратяться, це техніка, а вона з часом виходить з ладу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.