Чому гальмує комп’ютер?

Комп’ютер — це новий друг людини. Собака дає нам емоційну насолоду, ну а комп’ютер практичне. Саме з цього, вони не будуть ревнувати людину один до одного. Але часто буває так, що наш інформаційний друг, то є комп’ютер, починає гальмувати. У чому ж справа? Чому він раніше працював «на ура»? Як бути і що робити? Давайте подумаємо над цим разом. Отже:

Чому гальмує комп’ютер?

Існує величезна кількість причин, за якими можуть відбуватися збої в системі комп’ютера. Це може бути все, що завгодно. Від вірусів, що заважають роботі потрібних програм, до браку ресурсів пам’яті комп’ютера. Подивимося на основні причини збоїв і неполадок:

 • Комп’ютер гальмує через те, що одночасно виконується велика кількість складних операцій. Як відомо, комп’ютер володіє строгим і заздалегідь визначеним обчислювальним потенціалом. Іноді, користувач наївно думає, що може працювати відразу в декількох, складних для реалізації програми, так само швидко, як і з іншими програмами. Це велика помилка. Якщо комп’ютер зайнятий великою кількістю обчислень, то він витрачає, відповідно, і велику кількість своїх ресурсів. Як ми вже сказали, ресурси обмежені. Комп’ютер просто не може розірватися на декілька частин і виконувати все, що потрібно. Така ситуація виникає, коли, наприклад, ви грає у складну в графічному плані гру, одночасно з цим працює відео в інтернет-браузері, включений плеєр, де грає ваша улюблена композиція, і ви ще встигаєте спілкуватися з другом по скайпу. Не дивно, що комп’ютер гальмує. Занадто багато завдань призводять до його максимальному завантаженні. Головний показник навантаження на системи комп’ютера знаходиться в Диспетчері задач. Там ви можете переглянути відсоток завантаження центрального процесора, який і керує всією роботою комп’ютера. Якщо відсоток становить високі значення, наприклад, від 80% і вище, то комп’ютер буде сильно гальмувати і відмовлятися працювати. Такі навантаження на процесор можуть привести до збою всіх його систем і загибелі логічних операцій.
 • Ще одна причина того, що комп’ютер починає гальмувати — це робота шкідливих програм. Для уникнення попадання цих програм в операційну систему рекомендують використовувати антивірусні програми. Вони можуть розпізнати вірус і запобігти його негативний вплив на систему вашого комп’ютера. Як комп’ютер може отримати вірус? Як правило, віруси приходять нам з тими файлами, які потрапляють у комп’ютер через інтернет. У багатьох браузерах існують «вогненні стіни», або так звані «firewall». Вони фільтрують всі файли, що надходять на ваш комп’ютер і намагаються розпізнати вірусні програми. Ті люди, які займаються програмуванням вірусів завжди на крок попереду від тих, хто займається нейтралізацією цих вірусів. Цей факт необхідно прийняти як належне. Якщо ви зацікавлені в довговічності роботи вашого комп’ютера, то необхідно в обов’язковому порядку встановити потужну антивірусну програму, яка здатна розпізнати і нейтралізувати основні існуючі вірусні файли. Ось, чому гальмує комп’ютер. Також, багато фахівців із захисту комп’ютерів радять сканувати всі папки вашого комп’ютера на наявність вірусів. Така процедура, яку слід проводити хоча б раз на місяць дозволить виявити віруси прийшли на ваш комп’ютер непомітно для антивірусної програми.
 • Комп’ютер і ті особисті дані, які зберігаються на ньому, повинні бути добре захищені. Тримайте файлову систему комп’ютера в чистоті і порядку, і ви уникнете його некоректної роботи та гальмування.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.