Чому дитина відригує?

Зригування у немовляти до шести місяців є цілком природним процесом. Основні причини зригування в більшості випадків — це незрілість нервової системи малюка і слабкість м’язового клапана у верхній частині його шлунку. Зригування не впливає на загальний стан здоров’я дитини, але доставляє маляті чимало дискомфорту, а його батькам безліч турбот і тривог.

Крім вроджених причин існують і безпосередні.

Найчастіше зригування відбувається через заковтування повітря малюком при годуванні (аерофагія). Існують три основні причини аерофагії. Дитина може заковтнути повітря, якщо він жадібно смокче, широко відкриваючи рот. Жадібність може бути обумовлена недостатньою кількістю молока в грудях матері, а часом і його повною відсутністю. Другою причиною аерофагії є неправильна техніка годування, незалежно від того, грудне воно або штучне. Неправильним може виявитися становище пляшечки або ж занадто великий отвір в її соску. У разі грудного вигодовування дитина може не захоплювати цілком навколососкову ареолу. Третьою причиною заковтування повітря є м’язова слабкість у малюка-наслідок важких пологів або незрілості систем немовляти.

Щоб уникнути заковтування повітря, слід пам’ятати правила:

 • Не варто годувати дитину під час плачу
 • Голова дитини при годуванні повинна бути злегка піднята
 • Після годування необхідно тримати дитину у вертикальному положенні поки не відійде повітря
 • Контролюйте те, щоб при годуванні немовля повністю захоплював навколососкову ареолу
 • Якщо у дитини штучне вигодовування обов’язково стежите за тим, щоб пляшечка була нахилена під таким кутом, під яким соска повністю наповнена сумішшю
 • Не менш поширеною причиною зригування є перегодовування. Виною перегодовування можуть стати велика кількість молока у матері, а також висока смоктальна активність малюка. В цьому випадку зригування відбувається практично відразу після годування немовляти нествороженним молоком в невеликій кількості. При перегодовуванні настрій і поведінку малюка не змінюються. Проблема перегодовування може здатися абсолютно нешкідливою, але може стати причиною серйозних ускладнень зі здоров’ям дитини. Як уникнути перегодовування? Варто зважити малюка до і після годування, щоб з’ясувати, що з’їдено більше норми. Якщо це так, то необхідно зменшити тривалість годування і можливо частіше прикладати його до грудей.

  Часто мами турбуються за малюків, коли вони відригують великою кількістю молока. Зригування може відбутися не тільки через рот, а й навіть через ніздрі. Страшного в цьому нічого немає, якщо дитина поводиться як звичайно. Якщо малюк відригнув лежачи на ваших руках або на столі, слід швидко перевернути малюка обличчям вниз і легенько постукати по спинці для того, щоб залишки блювотної маси не потрапили в дихальні шляхи малюка, тому що він може захлинутися.

  Чому дитина часто відригує?

  При частому відрижці необхідно порахувати, скільки разів малюк пісяє в добу. Якщо це відбувається більше 12 разів, то молока для дитини достатньо і він відригує надлишки. Але якщо часті зригування супроводжуються рідкісним сечовипусканням і маленькою збільшенням ваги, то дитину необхідно показати лікарю.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.