Чому дитина погано спить вночі?

Хороший сон — це запорука здоров’я, особливо в ранньому дитячому віці. Існує дуже багато причин того, чому дитині не спиться вночі. Давайте розберемо кілька основних причин. Отже:

Чому дитина погано спить вночі:

 • Через два тижні після народження в новонароджених виникають болі в животі. Ці болі — одна з найпоширеніших причин поганого сну малюка. У різних дітей болі тривають різні терміни. У когось болю закінчуються до кінця другого місяця життя, у когось до кінця четвертого-п’ятого місяця. Немовлята, що знаходяться на грудному вигодовуванні більш схильні до цих болів, якщо мати споживає більше, ніж пів літра коров’ячого молока в день. Також, часто болі пов’язані зі складом дитячих поживних сумішей.
 • Поганий сон немовляти часто пов’язаний з наявністю у дитини алергії на саліцилати. Ці речовини містяться в аспирине, харчових добавках (жовтий барвник тартразин Е 102) і в деяких овочах і фруктах. Зазвичай це помідори, різні цитрусові та малина. В даному випадку допоможе дієта, яка виключає з раціону дитини ці несприятливі речовини. Якщо ви захочете поміняти свій раціон або раціон дитини, потрібно обов’язково проконсультуватися з вашим педіатром.
 • Часто поганий сон — це прорізування зубів у дитини. Якщо ви зіткнулися з цим, тоді допоможе спеціальний гель або масування ясен льодом.
 • Енцефалопатії — вроджені захворювання центральної нервової системи немовляти. Через них дитина погано спить вночі. Загроза їх виникнення виникає під час вагітності. Причини можуть бути різними. Інфекційні захворювання, шкідливі звички, стрес під час вагітності і це далеко не все. У такій ситуації дитині необхідно негайно пройти обстеження у лікаря.
 • Різного роду пухлини і запалення можуть стати причиною поганого сну немовляти. Слідкуйте за станом дитини дуже уважно, щоб уникнути подібної ситуації.
 • Часто буває, що будь-яка хвороба, яка супроводжується підвищеними болями, викликає розлад сну. Це може бути отит (хворобливі відчуття у вухах) або дисбактеріоз і так далі.
 • Різні інфекційні захворювання викликають у дітей порушення сну. Це можуть бути такі захворювання як грип, менінгіт, енцефаліт. Висока температура тіла до 38 градусів і вище також може позначитися на якості сну дитини.
 • Це лише деякі причини поганого сну дитини. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією значить потрібно виявити причини. Не залишайте ваше дитя без уваги. Його життя і здоров’я зараз залежать тільки від вас.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.