Чому болять груди?

Будь-який біль в грудях у багатьох жінок викликає страх. Це наслідок широко обговорюваної в ЗМІ проблеми раку грудей. Це дійсно страшна хвороба, але біль в грудях може виникати і в багатьох інших випадках.

Чому болить груди — можливі причини

 • Зміна гормонального фону під час місячних.
 • Вагітність.
 • Годування груддю.
 • Накопичення і утримання рідини в організмі.
 • Інфекція молочної залози.
 • -яке пошкодження молочної залози.
 • Рак грудей (як причина болю в грудях зустрічається набагато рідше, ніж попередні фактори).
 • У випадку, якщо груди болить уже тривалий відрізок часу або періодично повторюється, обов’язково зверніться до лікаря. Він поставить вам певні питання, обмацає молочні залози, точно визначить причину болю, можливо, відправить вас на діагностику, якщо виявить ущільнення (мамографію, біопсію або сонограмму).

  Що можна зробити самій, коли захворіла груди:

  У наступні дні зменшіть вживання солі, утримайтеся від кави та інших напоїв з кофеїном, приймайте вітамін В6 і вітамін Е. Звичайно, все це сумнівні способи позбутися від болю в грудях, коли жінка не підозрює про причини болю. Але якщо біль виникає при вагітності або як симптом ПМС, то такі народні спостереження вам можуть допомогти.

  Чому перед місячними болять груди

  Одним із симптомів ПМС (передменструального симптому) є біль у грудях, лікарі називають це предменструальной масталгія або набухання молочних залоз. До гінеколога варто звертатися, якщо такий стан доставляє вам незручності, ви відчуваєте дискомфорт. Прояви ПМС можна зменшити, але в кожному конкретному випадку потрібна індивідуальна консультація лікаря.

  Як пояснюється біль у грудях під час місячних з точки зору медицини? Менструація є причиною змін в тканинах молочної залози, точно також як вагітність, пологи і період лактації. Такі жіночі гормони, як прогестерон, естроген і пролактин відповідають за регуляцію змін в часточках і вивідних протоках молочних залоз. А гормональний фон під час місячних змінюється, то є й кількість гормонів, баланс між ними впливають на те, як відчуває себе жінка. Тобто невелика біль у грудях перед місячними і під час них — нормальне явище, прояви якого можна зменшити.

  Напередодні овуляції, тобто в другій половині циклу (якраз перед місячними днів за 10) чутливість грудей збільшується. Епітелію в протоках і часточках молочних залоз стає більше. До грудей приливає кров, і молочні залози збільшуються в обсязі, набрякають. Якраз тому й починає боліти груди перед місячними. У здорової жінки неприємні відчуття будуть слабо виражені.

  Навіщо це потрібно було природі? Виявляється, молочні залози як би готуються до майбутньої вагітності та грудному вигодовуванню. Спостерігається збільшення в розмірах грудей, як на ранніх термінах вагітності. Овуляція проходить вагітність не наступає і утворилася нова тканина в грудях атрофується, а потім і проходить біль. Це природний процес, який регулярно повторюється у жінок дітородного віку (від початку менструації до завершення).

  Чому болять груди при вагітності

  Можливо, ви вже здогадалися, від чого виникає біль в цьому випадку, прочитавши попередні пояснення. Уточнимо. Звичайно, на початку вагітності груди болить від збільшення її розміру, а саме розміру жирових тканин. Груди набухає, її чутливість збільшується. Відбувається підготовка до лактації.

  Знизити больові відчуття в грудях можна, в першу чергу, за допомогою підтримуючого бюстгальтера з натуральної тканини. Синтетика не вітається. Звертайте увагу на вірний розмір бюстгальтера, щоб він відповідав розміру грудей, інакше він буде тільки посилювати положення. Можна придбати спеціальну білизну для вагітних.

  А в тому випадку, якщо болі виникають під грудьми, потрібно забезпечити в цій зоні найбільш комфортні умови. Підберіть такий бюстгальтер, який не буде натирати по груддю, а також мийтеся тільки теплою водою і без мила. Мікротріщини і розтяжки з’являються від сухості шкіри грудей, а пересушує її мило.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.