Чому болять груди? — Скаже тільки лікар

Болі в грудях — досить поширена проблема жінок репродуктивного віку. Після настання менопаузи вона зустрічається рідше. Біль може бути тільки в одних грудей або обох, з’являтися лише в певні дні менструального циклу або тривати тижнями і навіть місяцями.

Серед причин, які можуть викликати підвищену чутливість і біль у грудях:

 • Гормональні зміни, пов’язані із менструальним циклом
 • Застій рідини — ця проблема може бути пов’язана як з менструальним циклом, так і з різними захворюваннями.
 • Вагітність
 • Грудне вигодовування
 • Інфекція грудей
 • Рак грудей (ця сама рідкісна з перерахованих причина болю в грудях)
 • Після 45-50 років біль у грудях може бути викликана різними утвореннями в тканини грудей, як правило — мастопатією. Це доброякісне захворювання, яке зазвичай не потребує лікування. Прийом гормональних препаратів істотно знижує ймовірність розвитку цього порушення.

  Якщо біль у грудях у вас зберігається протягом тривалого часу або регулярно з’являється знову, необхідно порадитися з лікарем.

  Виявлення причин болю в грудях

  На прийомі лікар, перш за все, запитає вас, коли з’явилися болі, наскільки вони інтенсивні, де локалізовано, попросить вас описати характер болю (гостра, тупа, пекуча, ріжуча і так далі). Крім того, він вивчить ваш особистий і, при можливості, сімейний анамнез. Потім зазвичай проводиться огляд, щоб виявити наявність вузликів в грудях.

  Якщо пацієнтка молодше 35 років і у неї в грудях немає ущільнень, ймовірно, подальші аналізи не буде потрібно — швидше за все, причиною болів є звичайні коливання гормонального фону. Пацієнтки віком старше 35 років часто потрібна мамографія, щоб виключити небезпечні, особливо злоачественние, захворювання.

  У випадку, якщо в грудях виявлені вузлики, може знадобитися мамографія, сонографія грудей або біопсія. При мамографії для отримання зображення внутрішніх тканин грудей використовується рентгенівське випромінювання, при сонографії зображення отримують за допомогою звукових хвиль. Процедура біопсії полягає в тому, що з грудей витягують невеликий фрагмент тканини для аналізів; такий тест зазвичай роблять при серйозних підозрах на рак.

  Лікування і запобігання

  Зняти біль можна за допомогою знеболюючих, таких як ацетамінофен, ібупрофен, напроксен, аспірин або парацетамол.

  Від болів, пов’язаних з менструальним циклом, часто допомагають гормональні протизаплідні засоби. Завдяки їм гормональні коливання стають менш вираженими, а такі симптоми, як біль у грудях, перепади настрою, спазми в нижній частині живота, або зовсім зникають, або стають значно менш вираженими.

  Приймайте харчові добавки з магнієм. Якщо приймати їх у другій половині менструального циклу, біль в грудях та інші симптоми передменструального синдрому значно зменшуються.

  Лікарі кажуть, що зменшення споживання жиру на 15% значно зменшує частоту появи болів у грудях і їх інтенсивність. Крім того, фахівці рекомендують уникати кофеїну. Незважаючи на те, що ця речовина входить до складу багатьох знеболюючих, при регулярному споживанні кофеїн може стати супутнім фактором появи болів у грудях.

  Щоб запобігти болю в грудях рекомендується вести здоровий спосіб життя, вчитися ефективніше справлятися зі стресом, а також обов’язково носити під час занять спортом підтримуючі бюстгальтери. Вони повинні бути зроблені з м’якого, бажано натурального, матеріалу, і бути максимально зручними.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.