Чому болить живіт при вагітності?

В недалекому майбутньому Ви хочете завести дитину або вже чекаєте його появи? У будь-якому випадку безлічі питань не уникнути. Чимало цікавих тем стосується вагітності. Для того, щоб уникнути помилкових страхів і бути підготовленою до різних ситуацій, Вам потрібно знати все, що пов’язано з періодом вагітності. З цієї статті Ви отримаєте відповідь на питання, чому болить живіт при вагітності і що робити в таких ситуаціях.

Жінок, які тільки збираються зачати дитину, цікавить питання: «чи болить при вагітності живіт?». Практично всі жінки в процесі вагітності відчувають хворобливі відчуття. Проте якщо під час вагітності болить живіт, то це ще не привід бити на сполох. Все залежить від характеру та тривалості больових відчуттів.

Багато в чому біль залежить від терміну вагітності. Протягом перших трьох місяців жінка може відчувати легку непостійну ниючий біль в низу живота або невелике поколювання. Одні жінки не відчувають цього болю, інші змушені зрідка її терпіти. У такого роду болях немає нічого страшного, так як відбувається перебудова організму для виношування плоду. У цей час активно працюють гормони, матка збільшується в розмірі і зміщується. Все це викликає болю в перші три місяці вагітності.

На наступні три місяці організм жінки вже повністю підготовлений для дитини. Плід ще не настільки великого розміру, щоб заважати роботі внутрішніх органів. Тому цей період вагітності самий безболісний. В цей час продовжує рости матка і розтягуються м’язи живота. Жінка також може відчувати несильно тягне біль, і в більшості випадків вона пов’язана саме з зміною розміру матки.

В останні три місяці біль в більшості випадків пов’язана з розміром дитини. Він уже настільки великий, що починає тиснути на внутрішні органи матері, заважаючи їм. Особливо це впливає на роботу кишечника. Крім того, м’язи живота продовжують розтягуватися, і це знову ж таки викликає ниючий біль в самому низу. Це біль, безпечна для майбутньої дитини і його матері. Запам’ятайте її основні характеристики:

 • несильна
 • неперіодичних
 • короткочасна
 • Якщо Ви відчуваєте таку біль, то приводів для занепокоєння немає. Якщо Ви наполягаєте на перевірці, то можете сходити до лікаря і упевнитися в тому, що вагітність протікає нормально. Також від нього Ви можете отримати пораду, як уникнути цього болю або зменшити її. Що робити, якщо болить живіт при вагітності? Є кілька порад, як можна зменшити таку біль в домашніх умовах.

 • Зверніть увагу на прийом їжі. Краще їсти маленькими порціями, але частіше.
 • Вам допоможе клітковина, їжте більше сирих фруктів і овочів.
 • Пийте помірна кількість води (до 2-х літрів на день).
 • Уникайте жирної їжі і тією, що викликає газоутворення в кишечнику.
 • спазмолітики і активоване вугілля допоможуть зменшити ваші страждання.
 • гуляйте і виконуйте легкі вправи.
 • Але якщо Ви відчуваєте постійну або довгострокову гостру сильний біль, то це набагато серйозніше!

  Якщо Вас мучить несподівана різка біль, при цьому крутиться голова і тече кров, то це може сигналізувати про позаматкової вагітності. Найбільш вірогідний такий діагноз на термін 5-7 тижнів.

  Якщо біль ниючий і ніяк не проходить, при цьому у вас болить поперек і є кров’янисті виділення, то це ознаки переривання вагітності. Таке може статися на будь-якому терміні.

  На якому терміні також може виникнути різкий сильний біль внизу живота, яка буде супроводжуватися кровотечею з матки. Це може вказувати на передчасне відшарування плаценти.

  У всіх трьох випадках слід негайно звернутися до лікаря, тому що наслідки можуть бути дуже серйозними!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.