Чому болить живіт при місячних?

Чому болить живіт при місячних

Болі при місячних знайомі більшості жінок. Під час менструації матка починає ритмічно і активно скорочуватися, таким чином, вона намагається вивести зі своєї порожнини ті тканини, що відслужили свій термін. У частини жінок больові рецептори, розташовані в черевній порожнині, дуже чутливі і на кожне скорочення реагую болем.

Болі можуть виникати і на тлі підвищення кількості гормонів в крові. Ці гормони впливають на скорочення матки і обумовлюють симптоми, супутні місячним.

Болі в животі в поєднанні з безсонням можуть спостерігатися при підвищеній діяльності щитовидної залози, яка відповідає за регуляцію гормонів в організмі.

При місячних живіт може хворіти і в слідстві деяких захворювань. Наприклад, при неправильному положенні матки, коли вона тисне на больові рецептори. Так само болі можуть бути при запальних захворюваннях статевих органів. Болі можуть бути симптомом безпліддя. Також спостерігаються у молодих і не родили жінок.

Але не варто панікувати і приміряти всі страшні діагнози на себе. Краще сходіть до гінеколога і проконсультуйтеся з питання «чому болить живіт при місячних».

Чому болить живіт до місячних.

Деякі жінки стикаються з болями попередніми менструації. Так у частини жінок живіт болить за 2 тижні до менструації. Це той період, коли відбувається овуляція. Біль пов’язана з розривом фолікула, що супроводжується незначним кровотечею з яйцеклітини. Такий біль при овуляції не є хворобою. Але все ж можна вести таблицю появи болів і на її основі вже подолати ці неприємні відчуття.

Так же біль може бути первинним симптомом вагітності. В даному випадку біль пов’язана з підвищеним тонусом матки. Вихід один — зробити тест і звернутися до лікаря.

Болі можуть бути ациклічні, не пов’язаними з менструальним циклом. Такі болі спостерігаються при спайках, ендометріозі, при застої в малому тазі, при варикозному розширенні вен малого таза. Причиною болю поза менструального циклу можуть бути цистит, апендицит, коліт, сечокам’яна хвороба і деякі інші захворювання. Необхідно звернутися до лікаря за консультацією.

Чому болить живіт після місячних.

Болі в животі після місячних можуть бути серйозним симптомом. Так наш організм повідомляє нам про захворювання. Болі можуть бути при ендометріозі, при різних запальних захворюваннях статевих органів. В обов’язковому порядку потрібно звернутися до лікаря.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.