Чому болить голова?

Головні болі є дуже поширеною проблемою, важко знайти людину, яка жодного разу її не відчував. Чому болить голова: найчастіше через запалення, порушень кровообігу, напруження м’язів та інших причин, що викликані іншими захворюваннями і порушеннями, головний біль при цьому є непрямим симптомом. Самостійно головний біль розвивається в рамках мігрені, там вона є не симптомом, а основою хвороби.

Чому болить голова — основні причини.

Головний біль є неприємною, вона доставляє масу незручностей і мук, але при цьому вона по природі своїй є корисною. Вона сигналізує про те, що десь в організмі щось не в порядку, іноді попереджаючи нас про дуже серйозні порушення. При систематичних, незвичайних або дуже сильних головних болях, необхідно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

 • Запалення, що зачіпає структури мозку, чутливі до болю. Воно виникає при інфекціях і запаленнях, таких як енцефаліт, менінгіт. В даному випадку головний біль є сигналом дуже серйозного захворювання і необхідно звернутися до лікаря, щоб вчасно почати лікування. Якщо ви недавно сильно застудилися, ходили з мокрою головою на морозі, контактували з хворими людьми, або підхопили кліща, сильний головний біль, дуже погана ознака.
 • Інтоксикація — це по суті своїй отруєння. Воно порушує обмін речовин в організмі, замінює необхідні речовини на шкідливі. Це може бути отруєння летючими парами або з’єднаннями, отруйними грибами чи хімікатами, і навіть алкоголем.
 • Розширення або напруга судин — зазвичай воно з’являється при зміні атмосферного тиску у метео-чутливих людей і при змінах артеріального тиску у людей з гіпертонією і гіпотонією.
 • Підвищення внутрішньочерепного тиску — воно пов’язане з активністю судин і часто супроводжується кровотечею з носа. При цьому, після кровотечі головний біль може піти, тому що тиск знизився.
 • Пухлини — при виникненні пухлини в мозку, вона створює внутрішній тиск на черепну коробку, через це виникає головний біль. Будь-які пухлини в мозку дуже небезпечні, навіть якщо вони є доброякісними, через обмежений простір черепної коробки вони будуть тиснути на мозкові структури і можуть їх пошкодити. Пухлина може бути причиною того, чому часто болить голова.
 • Травми — при пошкодженнях будь-якої тяжкості цілком нормально, що болить голова. Це можуть бути струсу мозку, удари, тріщини на кістках черепа та переломи. Ви могли і самі не помітити, як отримали травму, але головний біль вам про це обов’язково нагадає.
 • Невралгія — при порушеннях невралгічного характеру, больові відчуття можуть виникати без причини. Це блукаючі болі, які виникають в різних відділах організму і не пов’язані з порушеннями органів, а тільки з нервовими закінченнями.
 • Защемлення нервових закінчень — у цьому випадку біль в голові буде віддаватися з шийного відділу в голову і є скоріше побічним симптомом.
 • Психологічні чинники — через стрес, хвилювання, перевтоми в шийному і плечовому відділах у людини виникає напруга, яка ускладнює надходження крові до мозку і від нього, внаслідок цього може виникати головний біль. У хронічній формі такий варіант виглядає як остеохондроз, якщо ви постійно перебуваєте в незручному становищі і перенапружуєтеся на роботі, то і головний біль може стати хронічною.
 • Мігрені — причиною чому болить сильно голова, може бути мігрень. це самостійний вид головного болю, вона проявляється в дуже сильного болю, і додаткових симптомах: нудоті, підвищеної чутливості до світла, шуму і запахів, а так само можливі зорові порушення: зірочки і зигзаги, скачуть перед очима, і сліпі плями. Від мігрені страждає безліч людей і лікування її здійснюється за допомогою ліків і народних засобів.
 • Як лікувати головний біль

  Звернутися до лікаря невропатолога — він допоможе з’ясувати причину головного болю і або відправить на подальше обстеження або сам надасть вам варіанти лікування.

  Відпочинок — якщо у вас головний біль виникає під час стресу і перенапруги, то необхідно себе від цих стресів захистити. Можуть допомогти в даному випадку і заспокійливі препарати або настої ромашки, валеріани або собачої кропиви.

  Масаж — якщо причина того, чому болить голова, криється в напрузі шиї і плечей, то масаж допоможе їх розслабити і відновити кровообіг.

  Знеболюючі та протизапальні препарати — від головного болю прийнято пити таблетки, частіше все аспірин чи анальгін, але вони можуть не справлятися з причиною або навпаки бути занадто сильними. В цьому випадку, краще приймати більш сучасні препарати на основі ібупрофену.

  Профілактика — вчасно лікуєте порушення тиску, застуди і віруси, не піддавайтеся стресу і ви зможете уникнути головного болю.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.