Чому болить голова після алкоголю?

Згідно зі статистикою, найпоширеніша біль в світі — це головний біль після алкоголю. Дуже багато людей серед симптомів похмілля виділяють головний біль, але не знають, чому болить голова після алкоголю. А виявляється, цей біль абсолютно не залежить від кількості випитого алкоголю. Тобто хтось може влити в себе кілька літрів пива, пити кілька днів і не відчувати головний біль, а хтось її відчує після однієї баночки алкогольного напою. Як це відбувається, від чого залежить, ми зараз розберемося. Справа в тому, що алкоголь по-різному викликає головний біль. У одного й того ж людини при одночасному впливі декількох факторів сьогодні може боліти голова від алкоголю, а через тиждень такого не буде.

Люди, які далекі від медицини, думають, що алкоголь діє на організм людини збудливо. Вони в корені не праві! Алкоголь завжди пригнічує нервову систему. Навіть при вживанні алкоголю в малих дозах, мовна і рухова активність посилюється, але викликано це пригніченням процесів гальмування. А потім завжди пригнічуються процеси збудження. Головний біль, по-перше, виникає від гострого отруєння алкоголем. По-друге, у людей з підвищеною збудливістю нервової системи починає боліти голова вже після малих доз алкоголю. Тут фактором є індивідуальні особливості організму. А якщо людина вживає алкоголь регулярно й систематично, то тут поява тупий дифузної болю не дивує. Така головний біль від алкоголю супроводжується почервонінням обличчя і очей, збільшеної пульсацією поверхневих артерій голови.

Алкоголь негативно діє на роботу печінки, на неї лягає величезне навантаження. Внаслідок цього виробляється недостатньо глюкози, яка вважається основним енергетиком клітин в організмі. Мозок сильно відчуває дефіцит глюкози в організмі. Крім того, від алкогольних напоїв відбувається зневоднення організму. Спиртні напої викликають набряк судин, стимулюють процеси запалення, чому і болить голова після алкоголю.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.