Чоловіча зрада — чи можна змиритися

«Мій чоловік мені зраджує! »- з такою проблемою жінки звертаються до психологів із завидною (ні, скоріше, все ж з незавидною) регулярністю. Хтось приходить відразу після того, як дізнається про факт зради, хтось — через деякий час, так і не зумівши самостійно впоратися з ситуацією. Адже навіть якщо спробувати «зрозуміти і пробачити», то почати життя з чистого аркуша після події дуже важко. Так, зрада чоловіка, навіть відбулася досить давно, може заважати подружнім сексуальних відносин.

Як, наприклад, у Ірини: «Минуло вже 2 роки, але я досі не можу заспокоїтися, як і раніше мовчки волаю до чоловіка« Як ти міг!? ». Я начебто пробачила його, але як справа доходить до сексу, так заводжуся, починаю згадувати його гріхи, мені хочеться запитати, хто ж краще в ліжку. І взагалі, постійно думаю про те, як там у нього було … ». І все-таки — чи можна позбутися від болю і повернути спокій?

Перша реакція жінки, яка дізналася про те, що чоловік їй зрадив — відчай, біль і відчуття провини. Так, саме почуття провини — за те, що вона робила щось не так, за те, що вона недостатньо хороша для свого чоловіка. Адже якщо він спробував знайти їй заміну, значить, був чимось не задоволений. Звичайно, у всіх нас повинна бути присутньою в характері частка самокритичності, але займатися «сомоедством» — не кращий вихід. Тим більше, що при такому розкладі і до депресії недалеко.

До слова сказати, уявлення про те, що змінюють тільки поганим дружинам — не більше, ніж міф. Так, за статистикою, троє чоловіків з чотирьох зраджують своїм дружинам. Але — втішний факт: більшість невірних чоловіків вважає свій шлюб цілком вдалим. Що, на жаль, не заважає їм змінювати. Така реальність … Так що ж робити, якщо у вашу тиху сімейну гавань вторгається ця сама реальність? І чи є життя після зради?

перше, візьміть себе в руки і постарайтеся віднестися до цього філософськи. Враховуючи той факт, що в житті будь-якого чоловіка рано чи пізно може з’явитися інша жінка, якій він подарує свою увагу хоча б просто зі спортивного інтересу, не впадайте в паніку від того, ніби божа кара обрушилася саме на вас: ви не самотні, і кругом вас багато таких же ошуканих дружин. Просто далеко не всі це афішують. А чоловіки, якщо це вас втішить, в цій справі не тільки легкі на підйом, але і, як правило, швидко забувають свої позашлюбні зв’язки, тому що рідко залучаються до них емоційно. Не намагайтеся бути занадто принциповою і не ставте своєю метою покарати зрадника. Ваше завдання — збереження сім’ї. Але це не означає, що ви повинні сидіти склавши руки і роблячи вигляд, що нічого не відбувається. Ваша тактика повинна залежати від конкретної ситуації і характеру вашого чоловіка.

Так, якщо ваш чоловік відноситься до категорії «Дон Жуан», то навряд чи вам вдасться його переробити. Тут ви повинні самі вирішити, що для вас більш прийнятно: розлучитися або змиритися з тим, що чоловік вам зраджує. Багато дружини, розуміючи, що марно боротися з гріхами свого чоловіка, починають цінувати якщо не його вірність, то надійність (ці непоправні ловеласи не завжди, але, як правило, є гарними батьками і здобувачами).

Якщо ж ваш чоловік — людина тиха, мовчазна, зовсім не схожий на бабія, то його захоплення, швидше за все, досить серйозно. Тут вже не вийде відбутися малою кров’ю — потрібно вживати заходів. Але, по-перше, не влаштовуйте сцен з биттям фамільних сервізів і докорами на кшталт: «Я присвятила тобі кращі роки!». Краще проаналізуйте вашу сімейне життя і постарайтеся зрозуміти, чого не вистачає вашому чоловікові: уваги, смачних обідів або пристрасних ласк ночами. А по-друге, вам потрібно змусити чоловіка переконатися, що його коханка — не така хороша, а ви самі — не такі погані, як він думає. У вашому арсеналі для цього обов’язково має бути кілька жіночих хитрощів. Запасіться терпінням і прочитайте «Листи до незнайомки» Андре Моруа. У цій книзі дуже докладно розповідається, як «подружившись» з суперницею, перемогти її.

І, нарешті, якщо ви все ж прийняли рішення продовжувати жити далі з вашим милим зрадником, то повинні сказати «ні» своєї невизначеності. Взагалі, в будь-яких відносинах, а в сімейних тим більше, бажано відсутність недомовленості. Навіть не намагайтеся «всидіти на двох стільцях» — залишитися з чоловіком і, в той же час, не упускати випадку дорікнути його в тому, що трапилося. Вам потрібно розмовляти з чоловіком і обговорювати всі свої почуття та думки. Ці розмови, в будь-якому випадку, будуть носити терапевтичний характер (якщо, звичайно, ви не станете переходити на особистості і взаємні образи).

У чому буде полягати терапевтичний ефект? А в тому, що ви або упевнитеся, що чоловік вас дійсно любить, хоче бути з вами і зберегти сім’ю, або прийдете до рішення, що вам потрібно з цією людиною розлучитися.

І ще. Будь-яка людина має право на помилку і право на те, щоб її виправити. Звертайте увагу не тільки на слова, але і на вчинки вашого чоловіка. Ви ж знаєте, як виявляється справжня любов? Так навіщо «труїти» себе думками про те, «як там у них все відбувалося?» І решту життя переливати з пустого в порожнє, якщо ваш чоловік душі в вас не чує? Пробачте йому, нарешті, і ваш спільний досвід може згуртувати вас ще більше, якщо ви обоє постараєтеся з честю вийти з цієї непростої ситуації.

Анастасія Гарєєва

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.