Чоловіча сексуальність — міфи і факти

Сексуальне життя чоловіків повна брехні і обману. Правда, що ми живемо в патріархальному суспільстві. З деякою натяжкою, можна стверджувати, що світом правлять чоловіки. Однак коли мова заходить про секс, чоловіки програють за всіма статтями. Ця область людських відносин їм непідвладна, вони не можуть її контролювати. Неймовірне й дивовижну заяву, чи не так? Тільки на перший погляд.

Зрештою, вся багатомільярдна індустрія сексуальних розваг побудована на хиткому фундаменті чоловічих сексуальних фантазій. Популярні опитування, що зачіпають питання сексу, показують, що в ліжку чоловіки отримують набагато більше, ніж віддають. Чоловіки зазвичай частіше отримують сексуальне задоволення, ніж жінки. Так чим же пояснити проблеми чоловічої сексуальності?

У двох словах, чоловіча сексуальність залишається справжньою terra incognita, абсолютно недослідженим явищем, про яке прийнято судити, грунтуючись на численних наукових і обивательських припущеннях і уявленнях (найчастіше помилкових). Проблема в тому, що якщо самі чоловіки не почнуть задавати собі прості (і непрості) питання про власне сексуальне життя, ця ситуація ніколи не зміниться на краще.

Отже, розглянемо основні міфи про чоловічу сексуальність:

Чоловіча сексуальність є нормою

Чоловіча сексуальність для багатьох служить своєрідним мірилом сексу і одним із засобів його визначення. Проблема в тому, що кожен упевнений, що знає, що саме є мірилом сексу і ніхто не обтяжує себе придивитися уважніше. Нам потрібно зауважити, що це поняття місцями занадто затерто, а місцями — невинно чисто. У визначенні чоловічої сексуальності ми повинні покладатися не на зовнішність, зріст і статура, а внутрішні критерії.

Так як чоловіча сексуальність вважається нормою, вона ніколи не піддається сумніву. У цьому і полягає проблема, адже чоловіча сексуальність — явище таке ж складне, як сексуальність жіноча, і в ньому ще належить розібратися.

Прояви чоловічої сексуальності більш прийняті в суспільстві

У західній культурі прояви чоловічої сексуальності вітаються набагато більше, ніж прояви сексуальності жінки. З самого раннього віку нам вселяють відмінності між чоловіком і жінкою і повторюють набила оскому приказку «хлопчики є хлопчики», що дає молодим людям можливість вільно досліджувати власну сексуальність таємним, але загальновідомим способом. Цей «таємна змова» частково усуває перешкоди на шляху розвитку чоловічої сексуальності.

Однак з цим явищем пов’язані і певні проблеми, оскільки саме перешкоди стимулюють ріст і розвиток. Ми живемо в суспільстві, де переважає негативне ставлення до сексу і всім сексуальним проявам, тому відсутність бар’єрів ще не означає свободу і розкутість, а тільки вибір шляху найменшого опору. У результаті чоловіки не мають можливості зробити усвідомлений сексуальний вибір, вони змушені приймати те, що нав’язує суспільство, і вважати це кращим вибором.

Чоловіча сексуальність очевидна, видно з першого погляду, мається на увазі апріорі

Так говорять, коли хочуть сказати, що сексуальність чоловіка полягає в його фалосі. Можливо, це одне з найпоширеніших і стійких помилок про чоловічої сексуальності, до того ж, найбільш шкідливе і небезпечне. Правда, що фалос уособлює чоловічу сексуальність — ніхто з цим не сперечається! Чоловічі геніталії знаходяться зовні, тому більшість чоловіків пізнають власне тіло (мастурбують, переживають ерекцію і сім’явивергання) вже в ранньому віці без всякої допомоги або стороннього втручання, так що сексуальне збудження дається чоловікам легко.

Так як чоловіки легко збуджуються, прийнято вважати, що в цьому немає нічого особливо, і тому зовсім необов’язково знати більше про це явище. Як відомо, Фрейд одного разу заявив, що в чоловічої сексуальності немає нічого незвичайного, в той час як природа жіночої сексуальності залишалася для нього нерозв’язною загадкою. Однак тут Фрейд помилився. Чоловіча сексуальність здається нам простий, оскільки ми трактуємо її як профани.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.