Чистка матки: у чому суть процедури?

загрузка...

Якій жінці приємно почути слова лікаря-гінеколога про те , що необхідно провести вискоблювання порожнини матки? Розмовна назва вискоблювання — це чистка матки, що в точності відображає суть процедури. Але страхи пацієнток з приводу майбутньої малої операції абсолютно не обгрунтовані, оскільки ця маніпуляція проводиться під знеболенням, частіше загальним і не займає багато часу. У разі сприятливого результату жінку через кілька годин після чищення матки відпускають додому.

Що таке вискоблювання порожнини матки?

Вискоблювання порожнини матки (латинське abrasio cavi uteri) — це мала хірургічна операція, яка застосовується в гінекології, по техніці схожа з медичним абортом. Виділяють два типи вискоблювання матки: роздільне діагностичне вишкрібання (РДВ) і лікувально-діагностичне (ЛДВ).

Екскурс в анатомію

Матка — це порожнистий м’язовий орган, що складається з трьох шарів. Зовні вона вкрита серозною оболонкою, далі слідує достатньо товстий м’язовий шар, а зсередини матка вистелена ендометрієм (слизовою оболонкою). Ендометрій також представлений у вигляді декількох шарів, поверхневий, або функціональний шар має здатність кожен місяць оновлюватися, що пов’язано з циклічними гормональними змінами, що відбуваються в організмі жінки. Щомісяця функціональний шар відторгається, що називається менструацією. Під поверхневим шаром розташовується базальний (паростковий), з якого в наступному місяці, після менструації, наростає новий функціональний шар.

Крім того, в області малого тазу матка фіксована зв’язками з утворенням відкритого кпереди кута, утвореного тілом і шийкою матки. Форма матки за зовнішнім виглядом нагадує грушу, а її порожнина нагадує трикутник, вершина якого спрямована до цервікальному каналу.

Техніка вишкрібання порожнини матки

Пацієнтка влаштовується на гінекологічному кріслі, після чого анестезіолог вводить у вену лікарські усипляючі препарати (внутрішньовенний наркоз). Гінеколог обробляє зовнішні статеві органи, внутрішні поверхні стегон і анус пацієнтки розчином антисептика (спиртом або йодом). Потім в піхву хворий вводиться ложкоподібний дзеркало для оголення шийки матки, яку «чіпляють» кульовими щипцями (щипці з гострими зубчиками на кінці). Це необхідно для вирівнювання кута між шийкою і тілом матки, а також для її фіксації (так як вона дуже рухлива). Після обробки антисептиком шийки матки і піхви проводиться дбайливе зондування порожнини матки для виміру її довжини. Потім починають розширювати цервікальний канал спеціальними металевими паличками (розширювачі Гегара), починаючи з інструментів малого діаметра і закінчуючи самим великим розширювачем. В результаті цього діаметр шийного каналу досягає дев’яти — десяти міліметрів. Далі приступають безпосередньо до вискоблювання, яке проводиться кюреткою (інструмент, що нагадує петлю). Весь отриманий матеріал збирають в лоток, а потім відправляють на гістологічне дослідження. У разі роздільного діагностичного вишкрібання спочатку вичищається цервікальний канал (зі збором отриманих тканин), а потім порожнину матки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.