Чим змастити кулер?

Кулер в твоєму системнику почав шуміти? Це ще не привід його викидати. Можна продовжити життя вентилятору і зробити його роботу тихіше, якщо просто його змастити. Як такої спеціальної мастила для кулерів не виробляють, але досліди користувачів комп’ютерів дають відповідь на питання: чим змастити кулер?

 • WD-40: цьому унікальному антикорозійному препарату знайшлося безліч побутових застосувань. Як показує практика, він відмінно підходить для змащення кулерів, забезпечуючи довгу безшумну роботу. Препарат має складний багатофракційне склад: завдяки легким фракціям він глибоко прнікает у важкодоступні місця, а після їх випаровування мастило досягає необхідного ступеня густоти.
 • Масло для перукарського інструменту: в перукарнях салонах продається масло для змащення ножових блоків машинок для стрижки волосся. Воно також придатне для змазування кулерів і відрізняється дешевизною.
 • Силіконові мастила: такі мастила часто використовуються для змащування замків, петель, дрібних редукторів та інших побутових приладів. В магазинах автозапчастин ви знайдете широкий асортимент таких мастил.
 • Синтетичне автомобільне масло: думки різняться щодо застосування автомобільного масла, проте зустрічається безліч захоплених відгуків, які говорять, що немає нічого кращого синтетичного автомобільного масла. Деякі навіть змивають мастило з нового кулера, щоб змастити його синтетичним моторним маслом.
 • Можна натрапити на поради, які рекомендують змащувати кулери рослинним маслом, гудроном, солідолом, вазеліном і, навіть, спиртом — ігноруйте їх. Рослинна олія швидко висохне і, швидше за все, застопорить кулер. Солідол, як і вазелін, розкидає по системному блоку при роботі кулера, а спирт і гудрон взагалі нададуть зворотний ефект потрібного.

  Мастило для кулера повинна бути досить рідкою, щоб не перешкоджати обертанню, а й досить густою, щоб вона не витекла з кулера.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.