Чим вигідно торгувати?

Перед тим, як відкрити бізнес з продажу чого-небудь, потрібно проаналізувати ринок. Цілком можливо, що ніша, в якій Ви збиралися розвиватися, вже зайнята. Врахуйте, що в кожному місті та регіоні ситуація унікальна, тому говорити про загальні тенденції в країні безглуздо. Тим не менш, можна виділити групи товарів, традиційно популярні у населення, однак, на питання, чим вигідно торгувати, однозначної відповіді немає.

Продукти харчування

Найчастіше, підприємці-початківці займаються продажем продуктів харчування. Вони виділені в окрему категорію, тому що мають специфічне призначення і мають здатність швидко псуватися.

Продаючи їжу, необхідно передбачити умови її зберігання. Серйозний недолік роботи в даному сегменті ринку — потреба в оренді складів і морозильних установок. Потрібно вірно розраховувати обсяги закупівель і продажів, так як надлишок здатний згнити, а гроші, витрачені на покупку товару, виявляться викинутими на вітер. Все ж продукти — саме те, чим вигідно торгувати в місті, особливо якщо вони купуються безпосередньо у виробника. Можна домовитися з фермерами-приватниками або колгоспами про оптову закупівлю сільськогосподарської продукції для її подальшої реалізації у великих населених пунктах.

Предмети першої необхідності та особистої гігієни

У цю категорію входять сірники, мило, туалетний папір, лосьйони, миючі засоби, гребінці, біжутерія та інша продукція. Відмітна особливість товарів цієї групи — їх широке застосування в побуті. Торгові точки для продажу подібних виробів краще розміщувати в безпосередній близькості від житлових будинків. Ними вигідно торгувати в роздріб, однак, перш за все, треба знайти відповідного постачальника або перекупника. Слід пам’ятати, що конкуренція в цій області досить висока.

Сезонні товари

До сезонних товарів відносяться речі, пік продажів яких доводиться на певні дні або пори року. Наприклад, ніхто не буде купувати надувні плавальні круги взимку, або рукавички влітку. Сезонні товари — це листівки, різноманітні утеплювачі, новорічні прикраси, пляжні рушники, брикети для печей, саджанці, насіння овочів та квітів, а також багато іншого. Щоб досягти успіху в цьому сегменті, потрібно визначити, чим вигідно зараз торгувати, і встановити для себе тимчасові рамки. У цій справі можна непогано досягти успіху: заздалегідь закупивши, припустимо, велику партію листівок з привітаннями до Нового року, всі їх можна розпродати менш ніж за день. Головне, придбати товар в той період, коли ціна на нього дуже низька, і вчасно «викинути» його в продаж.

Одяг, електротехніка, побутова хімія та інші групи товарів

У 90-і роки був популярний «човниковий» бізнес. В даний час, поїздки за кордон для закупівлі дешевих виробів продовжують практикуватися тільки в прикордонних районах країни. Тим не менш, при належному підході, можна організувати власну компанію з перепродажу речей за кордону. Так, вигідно торгувати на ринку одягом, завезеної з іншої держави — секонд-хендом. Нерідко в сусідній країні електротехніка, побутова хімія або інші групи товарів стоять набагато менше, ніж на батьківщині. Це прибутковий, але проблематичний бізнес. Перед підприємцем постає ряд питань, серед яких — потреба в транспортуванні товару через митницю, необхідність в конвертуванні валюти, часом — мовний бар’єр.

Можливий продаж виробів, випущених в одному регіоні країни, в іншій її частині. Головне, уважно вивчити ринок незнайомих областей. Побутовою технікою та одягом, до речі, вигідно торгувати в Інтернеті, але не варто забувати про оперативність доставки.

Є й більш вузькі сегменти ринку, наприклад, продаж будматеріалів, обладнання для всіляких систем, приладів, меблів. Осібно стоїть аптечний бізнес. В цілому, якщо є досвід роботи в одній з цих сфер, можна спробувати реалізувати себе в ній.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Фінанси. Додайте в закладки постійне посилання.