Чим відрізняється плазма від РК?

ЖК і плазма — різні технолігіі. Рідкокристалічні монітори постійно збільшують свій розмір. Плазмовий монітори постійно підвищують строк своєї служби. На сьогоднішній день, суперечка про переваги і недоліки плазми і РК так і не вирішено.

Для того щоб краще розібратися в питанні розглянемо технології окремо:

Рідкокристалічний монітор:

Технологія сторі, як зрозуміло з назви, на рідких кристалах. Але не тільки вони дають нам прекрасне зображення. Також є дві полярованние прозорі пластини. Між ними розташовується шар рідких кристалів. На кожній з пластин розташовані електроди, що підводять струм до кожної клітинки матриці. Світловий промінь проходить через цю конструкцію і повертається, в результаті роботи поляризатора, на 90 градусів. Також є світлофільтр і лампа підсвічування. Іншими словами, головна відмінність РК від плазми — це принцип роботи системи — промінь світла проходить через кристали і процес поляризації.

Плазмова панель:

Технологія плазмової панелі будується на такому ж принципі як і РК-телевізор. Єдина відмінність полягає в тому, що замість кристалів використовується інертний газ. Це може бути неон, аргон або ксенон — в залежності від моделі панелі. Кожна комірка містить, так званий люмінофор, що дає освячення осередку одним з трьох основних кольорів. У ЖК телевізорі, цю функцію виконує світлофільтр. Між кожної осередком є перегородка, яка не пропускає зовнішнє джерело світла. Це дає високу контрастність навіть при високому рівні освітлення кімнати, де знаходиться плазмова панель. Кожна комірка — це самостійне джерело світла, тому не потрібно підсвічує лампи. Після розряду електроду, що перевищує якесь критичне значення, кожна клітинка починає святитися в ультрафіолетовому діапозоні. Цей діапазон не помітний для людського ока. Однак, такий вплив призводить до світіння люмінофора, який видає основні кольори — червоний зелений і синій. Це свічення і становить кінцеву картинку, яку ми сприймаємо.

Чим відрізняється плазма від РК:

І наша відповідь: вся справа в матеріалах, які видають зображення. У плазмової панелі світіння створює спеціальний газ (неон, аргон, ксенон), який взаємодіє з джерелом світла і ультраволновимі коливаннями. Що ж до рідкокристалічного монітора, то тут всю роботу роблять рідкі кристали, які перетворять зображення після процесу поляризації та електричних імпульсів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.