Чим відкрити dat?

Само слово «data» англійською означає «дані». Нескладно здогадатися, що dat — це скорочення від цього слова, і сенс можна трактувати як «файл даних». Яких даних — значення не має, так як не вказується.

Дійсно, самі дані можуть бути абсолютно будь-якими, їх структура і тип визначаються лише додатком, їх використовують (або створив). Ці файли, на жаль, не призначені для їх прямого використання кінцевим користувачем, а є службовими.

Чим відкрити dat файл при необхідності

Виявивши у файлу розширення dat, ніж відкрити його при цьому не знаючи, можна спробувати скористатися наступними порадами.

Оцініть розмір файлу (контекстне меню (клік правою клавішею миші по файлу) — «властивості»). Якщо він наближається до розміру образу CD-диска (приблизно 700 мегабайт), то найімовірніше перед нами постав застарілий відео формат — VCD Video File. Чим відкрити dat, що маскує VCD? Для цього використовуйте будь медіа плеєр, встановлений на вашому комп’ютері. Чудово, якщо у вас інстальований K-lite Mega Codec Pack — кращий на нашу думку набір кодеків — це дасть гарант запуску.

Їли відкрити файл з розширенням. dat не вдалося, швидше за все він використовується іншою програмою. Причому визначити який — складно, це може бути все, в діапазоні від простеньких текстових редакторів (AkelPad) і закінчуючи найпотужнішими програмними пакетами або іграми (3DsMax / Photoshop / Crysis 2 / Rage).

Єдине, що може нам допомогти зрозуміти, чим відкрити розширення dat в цьому випадку — адреса файла. Викличте контекстне меню файлу, і в рядку «розташування» читайте справа — наліво, таким чином піднімаючись в дереві папок. Дізнавшись, якому додатку потрібно цей dat-файл, ви зможете знайти спосіб його «розколупати».

Найчастіше, відкривати dat, а тим більше модифікувати його, заборонено правами видавця програми і переслідується по закону. Будьте розсудливі!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.