Чим відкрити bin?

Звідки взагалі бере свій початок історія файлів bin? Формат bin, ніж відкрити цей формат, як використовується bin в сучасній комп’ютерній техніці? Спробуємо дати якомога ширший і легкий для сприйняття відповідь на той вельми серйозне питання.

Структура BIN-арних файлів

Бінарні файли … Нічого не нагадує? Да-да, бінарний код, двійковий, комп’ютерний, машинний код — назвати можна як завгодно, але сенс не міняється. Змістом файлів bin є двійкові дані для роботи певних програм. Буквально, абсолютно всі файли, з якими працює ваш комп’ютер являють собою двійкові: відео, аудіо, текстові та графічні файли. Вони відрізняються стандартами внутрішньої структури, і розширення фалів — лише спосіб класифікації.

Формат bin, в свою чергу, просто є визначником для довільного двійкового файлу. Як він буде використовуватися і які функції виконувати — залежить від програми-творця або програми-споживача. Для того, щоб знати, чим відкрити файл bin необхідно точно бути упевненим, яким інструментом (пакетом програм) він був створений.

Ми можемо наблизитися до мети, зрозуміти що за формат bin, ніж відкрити його і за допомогою чого, вдавшись до хитрощів. Спробуйте відкрити файл bin, використовуючи блокнот. Швидше за все, там ви побачите величезний масив нечитаних символів, шістнадцятиричних цифр та інші непотрібні речі. Але серед цього всього, при певному везінні, можуть проскочити шматки людино-зрозумілого тексту, вивчивши який ви і зрозумієте, яка програма вам потрібна, щоб відкрити bin-арний файл.

Застосування логіки або чим відкрити файл bin

Оцінимо розмір нашого бінарники.

 • Якщо він досягає значних розмірів, то швидше за все перед нами — образ диска, CD або DVD. Орієнтуйтеся так: приблизно 700 мегабайт — CD, 4.7 gb і більше — DVD. Щоб використовувати образ диска, скористайтеся спеціалізованими програмами — Daemon Tools, Nero, UltraIso.
 • Якщо файл порівняно малих розмірів, можливо, це дані для прошивки пам’яті портативного пристрою. Фотоапарат, мобільний телефон, планшет, плеєр — все що завгодно, потрібно шукати утиліту для установки прошивки персонально кожному девайсу.
 • Хотілося б наостанок закликати всіх початківців користувачів персонального комп’ютера до розсудливості. Не варто шукати способів, ніж відкрити bin, якщо ви його знайшли в папці з інстальованим програмним пакетом або грою. Очевидно, що цей файл використовується цим софтом в своїх цілях, присвячуватиметься в хитрості яких нам, звичайним юзерам вкрай не рекомендовано. Так, не рекомендовано, експерименти над бінарними файлами запросто зіпсують їх, а програму відповідно, виведуть з ладу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Програмне забезпечення. Додайте в закладки постійне посилання.