Чим утеплити підлогу?

Людина завжди прагнути створити в своєму будинку неповторну атмосферу затишку, кожна складова деталь відіграє особливу роль. Однією з цих складових є підлогу. Для того щоб зберегти тепло, необхідно забезпечити правильну теплоізоляцію, але чим утеплити підлогу, які матеріали краще використовувати, ніж утеплити підлогу в приватному будинку, щоб це було не так дорого, і чим утеплити дерев’яна підлога? На всі ці та багато інших питань ми постараємося дати відповідь у цій статті.

Наше житло — це наша фортеця, і нам завжди необхідно зберігати і підтримувати тепло для нормальної життєдіяльності. З підручників з фізики ми прекрасно знаємо, що холодне повітря опускається вниз, тим самим залишаючи підлоги в будинку холодніше. Власникам приватних будинків і жителям перших поверхів багатоквартирних будинків ця проблема знайома не з чуток. Тепер перед нами виникає питання: чим утеплити дерев’яна підлога, виходячи з конструктивного рішення приміщення або будівлі. Безумовно, для початку потрібно визначитися з матеріалами, які нам необхідні. Для цього існує певна класифікація. Теплоізоляційні матеріали діляться на: деревно-стружкові (фанери, ДСП, тирса); силікатні (скловата); пластикові та полімерні (пінопласт, піноізол — рідкий полімер, пенофол — рулонний, теплоізолюючі фарби). Природно з такої кількості теплоізоляційних засобів вам необхідний буде якийсь конкретний, тому давайте познайомимося ближче з властивостями, найбільш часто зустрічаються в побуті матеріалів і вирішимо, чим краще утеплити підлогу.

Пінополістирол

Даний матеріал завдяки своїй комірчастої структурі здатний на довго утримувати тепло. Пінополістирол довговічний і прекрасно підходить для утеплення підлог жителів перших поверхів в багатоповерхових будинках. Одним з основних якостей так само є вогнестійкість, тому такий матеріал може бути використаний при теплоізоляції бань, приватних будинків і котеджів. Примітно, що склад пінополістиролу перешкоджає процесу гниття-це дає можливість позбутися від комах і москітів.

Мінеральна вата

Якщо крім теплоізоляції ви б хотіли здійснити і звукоізоляцію, то такий утеплювач як мінеральна вата допоможе вам «вбити двох зайців відразу». Такий матеріал зарекомендував себе як вологостійкий і вогнестійкий. Для зручності використання під час процесу утеплення приміщення, мінеральна вата може бути двох основних видів: гнучкий мат і тверда плита. Назви говорять самі за себе, гнучкий мат зазвичай виглядає у вигляді рулонів і має дві сторони, одна з яких покрита перфорованою папером. Під час настилу гідроізоляції перфорована папір має бути внизу. Тверда плита так само має дві сторони, перша частина виділена синім кольором, що дозволяти зрозуміти що цією стороною слід укладати вгору, так як вона ще й найбільш тверда і стійка до механічних пошкоджень.

Лінолеум

Одним з найбільш простих є утеплення за допомогою теплоізоляційних лінолеумів. Деревно-волокнисті щити, на які незабаром можна буде настелити паркет, ламінат або лінолеум, є не поганим утеплювачем в житлових приміщеннях. Такий спосіб утеплення чудово підійде для мешканців верхніх поверхів багатоповерхового будинку, тому що для нижніх поверхів така підлога не на довго утримує тепло, і щоб підлога дійсно не охолоджувався, доведеться ретельно оштукатуривать фундамент житлового будинку і закривати на зимовий період підвальні приміщення.

Подвійні підлоги

Як вам такий варіант утеплити приміщення подвійними статями? Розуміти не в буквальному сенсі, вся суть полягає в тому, що підлога буде складатися з двох настилів — чистий і чорна підлога які знаходяться на відстані 150-200 мм. Починати слід з чорного статі, який складається з товстих дощок або обаполів, які в свою чергу кріпляться на балки за допомогою шпунтів. Між собою шари настилу повинні прилягати якомога щільніше один до одного, щоб не прокидалася засипка, якщо зробити це не можливо, використовуйте пергамент або щільний папір. Засипка найчастіше складається з сухого річкового піску і її товщина становить не менше 55 мм. Такий спосіб, як ви вже здогадалися, прекрасно підійде для приватних будинків і котеджів.

Теплі підлоги

Останнім часом особливої популярності набирає такий вид теплоізоляції, як теплі підлоги. У зв’язку з простотою монтування і можливістю регулювання надходить тепла такий вид утеплення підходить практично будь-якому приміщенню і будівлі. Пол складається з кабельної системи, в яку входять нагрівальні і сполучні елементи. «Теплі підлоги» оснащені регулятором температури, що дозволяє самим визначати потрібну вам теплопостачання. Установка починається з укладання теплоізоляційного матеріалу, на який настилають алюмінієву фольгу, потім прокладається нагрівальний кабель і заливатися бетоном. Бетонний шар повинен становити товщину від 3 до 5 см. Така підлога допоможе уникнути протягів, в силу того, що повітря в приміщенні розподіляється рівномірно. Такі підлоги так само можна встановити у ванній, так як набагато приємніше вийти з душа і ступити на теплий кахель ніж холодний.

Утеплення підлоги за допомогою ДВП

Самим не дорогим способом утеплення житла залишається старий добрий настил листів ДВП. Це не самий теплозберігаючі спосіб, однак, найдешевший. Найбільш часто зустрічається марками ДСП є М-20 і ПТ-100. Почати утеплювати підлоги потрібно попередньо видаливши плінтуса і тільки потім можна починати прибивати листи до підлоги. Коли все закінчено і всі листи покладені, можна починати укладання паркету, ламінату або лінолеуму.

Поінформованість — краща зброя, тепер коли ви озброєні інформацією вам буде набагато простіше вибрати найбільш зручний і економічний спосіб утеплення вашого статі. Ми сподіваємося що змогли допомогти вам у вирішенні питання «чим утеплити підлогу в домі». Бажаємо успіху!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.