Чим утеплити будинок?

Кожен з нас проводить у стінах свого житла більшу частину життя. Крім декоративного та естетичного оточення, людина намагається створити комфорт і атмосферу для нормальної життєдіяльності. Протягом багатьох років тепло домашнього вогнища, вважалося еталоном затишку кожного будинку. Але яким же чином утримати тепло в домі? Відповідь на це питання вже існує давно, проте ми все одно задаємося питаннями, ніж утеплити будинок, які матеріали можуть нам у цьому допомогти, чим утеплити дерев’яний будинок, чим утеплити підлогу в хаті. У цій статті ми постараємося дати відповіді на ці та багато інших питань, а так же розповімо ніж утеплити будинок зовні і зсередини.

Людство витрачає на обігрів своїх будинків досить велика кількість енергоресурсів, що визначає значиму популярність різного роду види утеплення будинків. Утеплення вашого будинку залежить від багатьох факторів: конструктивні особливості будівлі, приватний, або багатоквартирний будинок, великомасштабне утеплення або ж теплоізоляція невеликий будівлі або приміщення, а так само не слід забувати про матеріальну сторону, тобто тих засобах, які ви готові витратити на збереження тепла в будинку. Для спрощення класифікації розділимо процес утеплення приміщень і будівель на два основних види: утеплення всередині і утеплення зовні. Кожен з цих видів має свої переваги і недоліки, розглянути ці особливості стоїть на різних конструктивних частинах будівлі.

Чим утеплити стіни будинку?

Наші з вами будинку влаштовані таким чином, що приблизно 30% тепла виходить через стіни, і тільки по 10% через дах і підлогу. Відповідно, починати утеплення свого житла стоїть саме з теплоізоляції стін. Зовнішнє утеплення вважається більш раціональним, в силу того, що перешкоджає утворенню конденсату і є більш енергозберігаючим. Для теплоізоляції стін використовуються такі матеріали:

Мінеральна вата (мінвата, скловата, кам’яна вата), пінополістирол, теплоізоляційне оштукатурювання, спеціальні теплоізолюючі фарби, а так само набирає популярність пухкий утеплювач вермикуліт. Даний матеріал призначений в разі якщо стіни будинку з нестандартним рельєфом або для заповнення порожнин, які за конструктивними особливостями є важкодоступними.

Чим утеплити цегляний будинок?

Основними і мабуть самими недорогими матеріалами для утеплення стін цегляного будинку залишаються пінополістиролові плити, або мінераловатні плити. За допомогою штукатурно-клейової суміші плити кріпляться до стіни будинку, а потім армуються щелочестойкой склосіткою (тобто зміцнюються). Далі наноситися грунтовка і слідом декоративний шар.

В результаті будинок буде не тільки правильно і надійно утеплений, але і естетично привабливий.

Чим утеплити стіни будинку з дерева?

Відмітна риса дерев’яного будинку полягає в тому, що будинок, як кажуть у народі «дихає», що ставати причиною поглинання та випаровування вологи. Безумовно, жителям таких будинків необхідно захистити своє житло від гниття і розвитку грибка на стінах. Матеріалами для здійснення теплоізоляції служать: скловата або базальна вата, вони застосовуються для монтажу вентильованого фасаду. Вентильовані фасади — одне з найкращих винахід, який може допомогти у вирішенні цієї проблеми. Справа в тому, що пари, які утворюються в стінах будинку, за допомогою вентиляції вільно виходять і не затримуються в шарах будівлі. Такий фасад дозволить вам сміливо вибирати будь-які оздоблювальні матеріали, він простий в установці і монтажі, а так само для подальшого ремонту та експлуатації. Матеріалами для здійснення теплоізоляції служать: скловата або базальна вата.

Чим утеплити підлогу в домі?

Під час циркуляції холодне повітря в приміщенні опускається вниз, підлога при цьому остигає і залишається холодним, для цього необхідно забезпечувати теплоізоляцію.

Вибір матеріалу і методу утеплення буде залежати від конструктивного вирішення будівлі. Якщо це квартира в багатоповерховому будинку то для утеплення підлог слід використовувати теплоізоляціооне ліноліум, «теплі підлоги», або просто утеплення за допомогою листів ДСП. Безумовно найкраще утеплювати підлогу за допомогою нової системи теплоізоляції на кабельної основі «теплі підлоги», цей метод примітний тим, що ви самі визначаєте температуру необхідну і комфортну для вас. Теплоізоляція за допомогою лінолеумів, є найпоширенішою і зручною, де на деревно-волокнисті щити настеляється паркет, ламінат та інші оздоблювальні матеріали.

Настили листів ДСП вважається не дорогим і простим методом, проте, і менш теплосберегающим. Якщо ж це буде утеплення підлоги в приватному будинку, то крім вищевказаних способів найбільш ефективними будуть: утеплення за допомогою пінополістиролу, мінеральної вати, а так само система подвійних підлог. Пінополістирол вважається довговічним, вогнестійким і вологостійким матеріалом, що прекрасно дозволяє використовувати його при будівництві котеджів і бань. Для того щоб крім забезпечення теплоізоляції забезпечити і звукоізоляцію можна використовувати мінеральну вату. Подвійні підлоги так само перешкоджають швидкому охолодженню будинку і надовго утримують тепло, прекрасний спосіб утеплення дачного будиночка або котеджу.

Чим утеплити стелю будинку?

Втрата тепла, так само як через стіни і підлога може, відбуватися через стелю, особливо це стосується приватних будинків, що мають горища. Різноманітність матеріалів для утеплення стелі та ж дозволить вам підібрати найбільш відповідний для вас. Найбільш ходовими стали: тирса, мінеральна вата, керамзит, шлак і вапно. Кожен з матеріалів застосовується так само залежно від кліматичних умов. Шлак і керамзит при температурі не менше мінус тринадцяти, а від п’ятнадцяти до тридцяти краще використовувати мінеральну вату. Під час утеплення стелі є одна особливість, крім теплоізоляції завжди влаштовують гідроізоляцію, це запобігає підтирання стелі (якщо протікає дах) і перешкоджає утворенню патьоків і грибка.

Чим утеплити вікна і двері?

Нам вкрай складно уявити будинок без вікон, а тим більше без дверей. Звичайні дерев’яні, пластикові або декоративні вікна вимагають теплоізоляції, тому що саме їх утеплюють в першу чергу в багатоквартирних будинках багатоповерхових будівель. З вікнами і дверима все йде набагато простіше, монтажна піна, льон, і всім знайома мінеральна вата допоможуть запобігти «гуляння» отворів і забезпечити необхідну тепло і гідроізоляцію.

Отже, що нам дає утеплення будинку: продовження довговічності житла, крім теплоізоляції додаткову звукоізоляцію, зниження витрат на опалення приміщень, і звичайно ж бездоганний комфорт і зручності.

Безсумнівно, у великому потоці інформації дуже важко прийняти рішення чим краще утеплити будинок і головне зрозуміти з чого почати, але не слід панікувати, заручившись даними порадами, вибравши для себе найбільш оптимальний варіант теплоізоляції, сміливо починайте створювати затишок в своєму будинку, у вас все обов’язково вийде!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.