Чим шкідливий кальян?

Часто буває, що ви відпочиваєте в компанії вдома або в клубі, і у когось виникає ідея: «А давайте покуримо кальян!». Як не дивно майже завжди ця ідея знаходить підтримку в колективі. Чому? Що так притягує в курінні кальяну, чи законно це, а головне, чи не шкідливо для здоров’я? У цій статті ми постараємося розповісти про те, чим шкідливий кальян і що шкідливіше, кальян чи сигарети і чи здатний кальян викликати залежність.

Давайте дізнаємося, що ж взагалі таке кальян. Кальян це пристрій для куріння, в якому тютюн встановлюється в спеціальній чашечці, щільно накривається фольгою, і зверху ставиться тліючий шматок деревного вугілля. Він-то і забезпечує тривалий горіння тютюну. Тютюновий дим, проходить вниз по трубках в спеціальну колбу, де налита рідина. Як правило, використовують воду, але деякі гурмани курять кальян на молоці, вині, і т.д., що додає особливого присмаку тютюнового диму. Крім того і сам тютюн як правило купують з різними смаками: персик, вишня, карамель та інші. Пройшовши через колбу з рідиною, охолоджений дим потрапляє в мундштук і в наші легені. Багато курців кальяну запевняють нас, що куріння кальяну не тільки приємніше звичайних сигарет, але й безпечніше. Давайте розберемося, так це чи ні.

Продавці та виробники запевняють, що дим проходить фільтрацію через воду, тому смоли та інші шкідливі речовини залишаються у воді. Крім того в тютюні немає паперу, як в сигаретах, горіння якої так само супроводжується виділенням шкідливих речовин. Ну і нарешті тютюн не контактує з відкритим вогнем, а отримує тепло від впливу тліючого вугілля, тобто він не горить, а висихає.

Це все МІФ! Через годину після куріння у ваші легені фільтрують раз в 200 більше диму, ніж коли ви викурюєте сигарету. В кальянном тютюні зміст нікотину складає 0,05%, а це в 7 разів більше ніж в сигареті. Даний факт говорить про те, що кальян шкідливіший, ніж сигарети! В історії куріння кальяну є випадки одишкек і сильних отруєнь. Дослідження показують, що в крові у таких курців концентрація нікотину, свинцю, миш’яку, карбоксигемоглобіну в організмі набагато вище, ніж у звичайних. З цього випливає, що ті, хто курять кальян, ще більше схильні до хвороб серця, судин, ризикам раку легенів, ротової порожнини, відхилення при вагітності та у новонароджених, проблем з диханням. Ось, ніж шкідливий кальян, для вашого організму!

Лікарі стверджують, що курці кальяну, так само залежні від нікотину. Дослідження, проведені в США серед просунутої молоді показують, що 40%, надалі стали курящими, тому як організм, звиклий до нікотину починав його вимагати в місцях, де кальяну то власне і немає: на роботі, навчанні, в магазині, і їм довелося втамовувати спрагу цю звичайними сигаретами.

Німецькі вчені довели, що через мундштук в тіло надходить набагато більше шкідливих сполук, ніж в сигаретах містять найміцніший тютюн, навіть за відсутності фільтра. Кількість нікотину, що знаходиться в крові таких людей, в рази вище ніж у людей, що палять прості сигарети. Легкі з часом втрачають еластичність і можливість фільтрувати дим, видаляючи з нього токсичні речовини. Крім того через мундштук, що передається по колу, можна підхопити різні хвороби: туберкульоз, герпес, гепатит та ін

Так що якщо ви хочете покурити, курите краще звичайні легкі сигарети з фруктовими начинками або ж сигари, якщо ви любите культурно провести час, потягуючи приємний густий дим.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Розваги. Додайте в закладки постійне посилання.