Чим розтопити лід?

Наша російська зима приносить як радості, так і печалі. До числа другого відноситься лід. І все б нічого, якби він не псував життя. А то буває, що замерзне в самих невідповідних місцях, а потім думати треба, як від нього позбутися. Тим не менш, способи можна знайти майже завжди. Пропонуємо вам кілька варіантів того, чим розтопити лід у різних ситуаціях:

 • Розтопити лід будинку простіше простого — досить лише піддати його тепловій обробці. Лід можна розтопити на газовій / електричній плиті; за допомогою обігрівача або батареї центрального опалення. Якщо вдома достатньо тепло, час терпить, а жоден з вищенаведеного способів не підходить, залиште лід на ніч, і він розтане природним чином.
 • Розтопити лід у замку можна по-різному. Гаражні та автомобільні замки найкраще змащувати маслосодержащих розморожувач, і робити це періодично. Використовувати окріп з чайника не рекомендується — це може зіпсувати замок і привести до утворення мікротріщин. Якщо немає відповідного кошти, розморозити замок допоможе горілка або спирт. Для цього потрібно нанести засіб на ключ, вставити його в замок, наскільки можливо, і почекати 10-15 хв. Після цього можна спробувати відкрити замок. Замість спирту підійде тосол, антифриз, незамерзаюча рідина. До речі, перед миттям автомобіля краще залити трохи незамерзаючої рідини в замок, тоді не буде проблем з відкриттям. Такі ж функції виконує силіконовий спрей і силіконова змазка. У дуже рідкісні моменти можна вставити ключ у замок, наскільки це можливо, поступово нагрівати ключ за допомогою запальнички і просувати далі в замок. В цьому випадку потрібно діяти акурато, не можна нагрівати ключ до червоного, інакше поламаєте замок. Для профілактики замерзання замків очищайте їх від снігу якомога частіше, і тоді не доведеться на ранок розтоплювати замерзлий лід.
 • Для розморожування підземних труб також є кілька способів. Але спочатку потрібно переконатися в їх цілісності. Часто в таких ситуаціях буває, що труби лопаються. Якщо все гаразд, то ось кілька способів. У випадку, коли труби знаходяться на невеликій глибині, і Ви визначили місце замерзання, то може допомогти розведення багать. Паліть багаття на тій ділянці землі, під яким знаходиться заморожена труба. Також можна лити в труби підігрітий спирт. Може допомогти і зварювальний апарат, який потрібно встановити до обох кінців труби і включити (контакт повинен бути досить хорошим). Розпалювання займе приблизно 2-4 години. Взагалі прогрівати труби часто доводиться там, де найбільш відкритий доступ для холоду. У таких випадках може допомогти електровентилятор. В якості профілактики в теплу пору року краще зробити термоізоляцію труб, тоді питання розморожування не буде турбувати.
 • Позбутися від льоду в бачку омивача автомобіля допоможе поїздка в теплий бокс. Там потрібно чекати, коли лід розтане і в міру танення зливати його з бачка. Коли це буде зроблено, в бачок потрібно залити незамерзаючу рідину. Ще один варіант — зняти бачок і віднести його додому. У теплі лід розтане сам. Але цей варіант хороший тоді, коли є можливість зняти бачок. В інших випадках краще їхати в теплий бокс.
 • Якщо замерзла вода в лазні, Вам також допоможе кілька способів. Баню можна просто затопити, і тоді в процесі її нагрівання лід розтане. Можна поливати лід гарячою водою, але це малоефективно і займе багато часу. Можна скористатися гарячою парою. Можна включити тепловентилятор на добу, перед цим полив крани окропом.
 • Варіанти для тих, кому треба розтопити велику кількість льоду на вулиці. Допоможе велику кількість гарячої солоної води, вилитої на лід; інфрачервона лампа; кабель для розтоплення льоду в водостічних трубах; етиловий спирт; спеціальні речовини, якими посипають лід на вулицях. Також можна спробувати розпалити багаття. Потужний засіб — використання хлориду кальцію. Можна полити лід етиленгліколем або гліцерином. Але найпростіше просто відколювати лід по невеликих шматочках і прибирати. Буде економічніше і швидше.
 • Тепер Ви знаєте, чим можна розтопити лід. Головне — робити це з розумом.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Побутові поради. Додайте в закладки постійне посилання.