Чим небезпечний високий гемоглобін: можливі захворювання

Гемоглобін — це червоний пігмент крові . Він складається їх двох компонентів: глобіну, специфічного простого білка (96%), і що залишилися 4% які становить неспецифічна простетичної група, залізо, що містить пігмент під назвою «гем», з’єднання з двовалентних залізом. Гемоглобін переносить кисень з легень у тканини організму і повертає з тканин в легені вуглекислий газ. Високий рівень гемоглобіну характеризується надмірною кількістю червоних кров’яних клітин для конкретної людини певного віку і статі. Рівень гемоглобіну підвищується поступово і непомітно. Найчастіше даний стан зустрічається у чоловіків у віці старше сорока років.

Основні захворювання

Даний стан вказує на збільшення кількості червоних кров’яних тілець, в результаті чого виникає синдром гіпервязкості крові, що в свою чергу погіршує транспортування кисню в тканини. Крім того, перекривається кровотік, і починається застій крові в капілярних судинах. Перекриття кровотоку веде до появи ознак периферичної судинної недостатності, а також тромботичних і геморагічних ускладнень, і далі до ішемічних болів у кінцівках і, можливо, до гангрени. Тромботичні ускладнення проявляються як артеріальна і венозний тромбози. Артеріальний тромбоз, у свою чергу, веде до виникнення стенокардії, інфаркту міокарда, інфаркту легені, тромбозу судин головного мозку і тромбозу артерій кінцівок. Венозний тромбоз веде до тромбозу печінкових або мезентеріальних вен. Також можуть мати місце тромбоемболічні ускладнення.

Геморагічні епізоди

Кровоточивість ясен, кровотеча з носа, наявність крові в сечі, шлунково-кишкові кровотечі у вигляді блювоти з кров’ю і дегтеобразного стільця — ускладнення, які найчастіше зустрічаються у пацієнтів.

Біль у животі

Причиною болю в животі може бути інфаркт селезінки, тобто процес омертвіння тканини, що виникає в результаті недостатнього кровопостачання, або інфаркт нирки.

Подагричний діатез

Це стан, що характеризується схильністю до нападів подагри або розвитком офіаза або відкладенням урати натрію внаслідок підвищення вмісту сечової кислоти в крові. Загальні риси даного захворювання включають в себе біль і набряк суглобів, ниркові кольки через наявність сечокислих каменів у нирках та / або сечоводі, а також сечокислих нефропатію, яка є аутоімунним захворюванням, що ушкоджує нирки.

Інфекція дихальних шляхів

інтеркурентні інфекції, особливо інфекції дихальних шляхів, наприклад, бронхіт, який призводить до виникнення хронічного бронхіту, в кінцевому підсумку, до розвитку емфіземи, хронічного респіраторного захворювання.

Збільшення селезінки

Найчастіше, тобто в 75% випадків, селезінка збільшується в результаті гіперплазії (розростання клітин тканини або органа) пульпи і розширюється за рахунок наповнення кров’ю. Найчастіше це веде до інфаркту селезінки.

Інші загрози

При прогресуванні захворювання відбувається розростання волокнистих тканин, і захворювання може перерости в миелофиброз, серйозне захворювання кісткового мозку, яке порушує нормальну вироблення еритроцитів в організмі. Рідше підсумком стає розвиток гострого мієлолейкозу, хронічного мієлолейкозу в результаті переродження, спостережуваного при хронічних мієлопроліферативних захворюваннях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.