Чим небезпечні ліки від акне при вагітності?

Зміни , що відбуваються в організмі жінки під час вагітності, викликані, в першу чергу, коливанням, підвищенням рівня деяких гормонів, що може спровокувати появу акне. У звичайних ситуаціях для лікування акне підходять лікарські засоби з тетрацикліном, ретиноїдами або ізотретиноїном, але під час вагітності деякі з таких засобів застосовувати не рекомендується.

 • Изотретиноин: одна з форм вітаміну А, изотретиноин в складі лікувальних мазей таблеток, відповідно до медичних досліджень, підвищує ризик вроджених відхилень у дитини. Изотретиноин може викликати дефекти серцево-судинної системи, центральної нервової системи у дитини, а також підвищує ризик викидня на ранніх термінах вагітності і смерті дитини при пологах.
 • Третиноин: трохи менш «агресивна» форма вітаміну А, третиноїн у складі лікувальних мазей або кремів від акне в невеликій кількості проникає в кров (згідно з дослідженнями, менше десяти відсотків речовини потрапляє в кров жінки і може проникнути через плацентарний бар’єр в організм дитини ). Хоча третиноїн вважається набагато менш небезпечним, ніж його найближчий «родич» изотретиноин, перед застосуванням лікарських препаратів від акне з цією речовиною під час вагітності потрібно обов’язково проконсультуватися у дерматолога.
 • Тетрациклін: антибіотик, застосовується для лікування акне і деяких інфекційних захворювань дихальних шляхів, може викликати ряд проблем зі здоров’ям дитини — наприклад, уповільненням природного процесу формування кісток ембріона, зміною кольору зубів.
 • Коли приймати ліки від акне безпечно?

 • Изотретиноин: хоча лікарські засоби для боротьби з акне, у складі яких є изотретиноин, вважаються абсолютно безпечними в звичайних випадках, під час вагітності від таких засобів необхідно відмовитися. Крім того, ліки з ізотретиноїном протипоказані і після вагітності, на весь період грудного вигодовування.
 • Третиноин: оскільки за структурою і походженням третиноїн і изотретиноин схожі, від лікування акне за допомогою третіноіна також рекомендується відмовитися.
 • Тетрациклін: лікарські препарати для боротьби з акне, що містять тетрациклін, під час вагітності застосовувати не рекомендується (це дозволено тільки в тому випадку, якщо ліки рекомендовано лікарем). Після вагітності, в період грудного вигодовування, тетрацикліном користуватися можна.
 • Ліки від акне, що продаються без рецепту лікаря

  Лікарські засоби, призначені для лікування акне і продаються в аптеках без рецепта лікаря, містять, як правило, незначну концентрацію діючих речовин і тому відносно безпечні для вагітної жінки. Так, наприклад, для лікування акне при вагітності рекомендовані засоби по догляду за шкірою з перекисом бензоїлу. А ось від продуктів для лікування акне, до складу яких входить саліцилова кислота, під час вагітності краще відмовитися.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.