Чим корисно льняне масло: на благо організму

загрузка...

Лляне масло багате 3-Омега і 6-Омега незамінними жирними кислотами, необхідними для відновлення клітин. Наш організм не здатний самостійно виробляти ці жирні кислоти, тому дуже важливо включити в раціон джерела 3-Омега і 6-Омега жирних кислот.

У середньому, людина отримує лише 0,1% добової норми необхідних організму жирних кислот. За змістом ненасичених жирних кислот лляне масло перевершує продукти звичайного раціону, і всього одна-дві столові ложки забезпечують задоволення добової потреби в них. Якщо добова потреба в жирах не задоволена, організм намагається заповнити її за допомогою «поганих» жирів, що призводить до переїдання.

Користь для шлунково-кишкового тракту

тертим лляне насіння і льняне масло — натуральний джерело клітковини, вона поглинає надлишкову вологу, захищає травний тракт і очищає його від токсинів, а також забезпечує регулярний стілець. Це лише деякі корисні властивості лляного насіння.

Лляне насіння містить розчинну і нерозчинну клітковину, рослинну слиз (12%), Омега-3, Омега-6 і Омега-9 жирні кислоти. Приблизно третина міститься в льняному насінні клітковини розчинна. Ця клітковина очищає кишечник від скупчилися там відходів обміну речовин, токсинів і засохлою слизу. Що міститься в льняному насінні клітковина також необхідна для корисних кишкових бактерій, які перешкоджають поширенню шкідливих організмів і мікробів. Розчинна клітковина допомагає знизити рівень холестерину в крові і нормалізувати рівень цукру. Омега-3 жирні кислоти допомагають захистити клітки кишечника від канцерогенних токсинів і вільних радикалів, тим самим зменшуючи ризик розвитку раку прямої кишки та інших захворювань шлунково-кишкового тракту.

Лляне масло і лляне насіння особливо корисні для тих, у кого проблеми з травленням і чутливий шлунок, так як вони виконують функцію буфера, нейтралізуючого дію надлишкової шлункової кислоти. Лляне насіння корисно при виразковій хворобі і колітах, а також при синдромі подразненої товстої кишки, змащуючи стінки шлунково-кишкового тракту. Відомо, що лляне насіння знімає запалення, допомагає при лікуванні ушкоджень шлунково-кишкового тракту. Недавні дослідження показали, що лляне насіння також корисно при запальному захворюванні кишечника (хвороба Крона і коліт). Завдяки високому вмісту розчинної клітковини лляна мука і льняне масло покращують травлення, запобігають запори, допомагають при геморої і дівертікулітах.

Лляне насіння також допомагає при жовчнокам’яній хворобі і іноді навіть розчиняє існуючі камені.

Лляне масло в лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань

Лляне масло корисно для серця, оскільки, крім лігнанов — фітоестрогенів, що володіють антиканцерогенними і антибактеріальними властивостями, містить також незамінну альфа-ліноленову кислоту. Визначення «незамінна» означає, що ця кислота не може вироблятися в організмі, а забезпечується зовнішніми джерелами. Незамінні жирні кислоти необхідні для життєдіяльності клітин, підтримки нормального кров’яного тиску та інших функцій організму. Лляне масло — один з кращих джерел незамінних жирних кислот, і в цьому його головна перевага.

Альфа-ліноленова кислота (Омега-3 жирна кислота) надає таку ж дію, що і жирні кислоти, що містяться в риб’ячому жирі. Як і аспірин, Омега-3 жирні кислоти сповільнюють згортання крові, тим самим зменшуючи ризик інфаркту зі смертельним результатом і утворення тромбів. Лляне насіння і льняне масло також знижують загальний рівень холестерину в крові, і рівень «поганого» холестерину. Що міститься в льняному насінні розчинна клітковина також допомагає боротися з підвищеним холестерином.

Альфа-ліноленова кислота дуже важлива для здоров’я серця. Ряд досліджень показав, що споживання альфа-ліноленової кислоти з продуктами харчування зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і в цілому зміцнює здоров’я серця. Користь альфа-ліноленової кислоти полягає також у тому, що вона зменшує агрегацію тромбоцитів, тим самим знижуючи ризик інфаркту. Омега-3 жирні кислоти сприяють виробленню речовин, що перешкоджають утворенню тромбів, що знижує ризик інфаркту та інсульту у хворих на атеросклероз і діабет.

Ряд досліджень показав, що споживання лляної олії, а також льняної муки, знижує рівень холестерину в крові, тим самим зменшуючи ризик інфаркту. Лляне масло допомагає при лікуванні і профілактиці грудної жаби і гіпертонії, так як запобігає запальні реакції, які призводять до утворення нальоту на стінках артерій і порушень кровообігу.

Інші демографічні дослідження пов’язують з цілющими властивостями льняного масла (тобто високої концентрації альфа-ліноленової кислоти) зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань та інфаркту з летальним результатом. Дослідження, проведене в 1999 французькими вченими, також показало, що посилене споживання натуральної альфа-ліноленової кислоти знижує ризик інфаркту (правда, в цьому дослідженні в якості джерела альфа-ліноленової кислоти використовувалося не лляне, а каноловое масло). Крім лляного і каноловое масла, альфа-ліноленова кислота також міститься в соєвому маслі і волоських горіхах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.