Чим корисні дитячі супи?

Усі батьки мріють, що б їх дитина росла здоровою і міцним малюком, добре розвивався у фізичному та інтелектуальному плані. Їжа — джерело всіх необхідних мікроелементів, поживних речовин і вітамінів для розвитку і зростання, тому тема правильного харчування дуже актуальна. Особливо корисні для дитячого травного тракту перші страви: молочні супи, супи на бульйонах, супи-пюре.

Перші страви чудово впливають на весь травний тракт, вони зігрівають стінки шлунка, поліпшують виділення шлункового і кишкового соків, стабілізують перистальтику кишечника. Рідка основа супу швидко вбирається в шлунку, покращує водно-сольовий обмін в організмі, швидко поповнює енергетичні запаси, готує до подальшого прийняття другої страви. Також особливо варто відзначити правильну збалансованість перших і других страв, це дозволяє максимально розширити кількість продуктів, пропонованих дитині за один прийом їжі. Якщо суп зварений на основі овочів, то на друге можна подати круп’яні каші, якщо ж суп зварений з крупою, то на друге можна подати овочі.

Молочні супи

Якщо основа супу — молоко, воно м’яко огортає шлунок і благотворно впливає на його стінки. Молоко багате білком, воно містить близько 20 амінокислот, 25 жирних кислот, 30 мінеральних солей і 20 різних вітамінів, які швидко засвоюються в організмі. Особливо корисні молочні супи дітям перших років життя, вони чудово переробляються в маленькому організмі, і дозволяють істотно розширити раціон харчування дитини. Молочні супи можна варити з усіма видами круп, а також поєднувати з овочами та фруктами.

Супи на основі бульйонів

Не менш корисні для дитячого організму і супи, зварені на основі бульйонів. У приготуванні таких перших страв можна використовувати всі види м’яса: кролятина (дієтичне м’ясо, супи на його основі дуже легкі і гіпполалергенние), курятина, яловичина, навіть нежирні сорти свинини. Риба також чудова основа для бульйону, яка добре засвоюється дитячим шлунком.

Для того що б у бульйоні зберігалося більше корисних речовин не варто піддавати його сильного кипіння, слабке кипіння на повільному вогні сприяє переходу корисних речовин з м’яса на рідину.

Бульйони дуже корисні для ослабленого організму, їх особливо рекомендують давати дітям під час хвороби, завдяки вмісту в них ферменту — лізоциму, вони сприяють одужанню, при цьому вони швидко засвоюються і не навантажують організм.

Супи на основі овочевих бульйонів

Овочеві супи надзвичайно корисні для дітей, вони поповнюють запаси мінеральних речовин і вітамінів у дитячому організмі. Особливо багаті на корисні і поживні речовини борщі, щі, борщ. Корисно додавати в такі супи коріння: селери, петрушки та ін, вони підсилюють аромат і смак, і також підвищують харчову цінність. Зварені в супі овочі зберігають набагато більше вітамінів, ніж при смаженні і гасінні. Квасоля і горох, додані в суп, в кілька разів збільшують кількість білка, що міститься в супі.

Взимку, можна варити суп на основі заморожених овочів, як відомо, швидке заморожування зберігає в овочах більше поживних речовин, ніж просте зберігання. Тому сміливо можете купувати брикети із замороженими овочевими сумішами і готувати дитині супи. Але не варто давати розморожені овочі в їжу, без теплової обробки.

Користь супу «з пакету»

Якщо говорити про користь супів, то корисні тільки свіжозварене супи з натуральних продуктів, супи «з пакетів», так звані швидко-супи не тільки не корисні, а навіть шкідливі для дитячого організму. Справа в тому, що основу таких супів найчастіше складають: гідрогенізований жир, м’ясні екстракти (здобуті їх кісткового порошку ВРХ), дріжджові екстракти, а аромат і смак додають синтетичні ароматизатори, барвники і підсилювачі смаку. Всі ці компоненти не роблять ніякого позитивного ефекту на зростаючий організм.

Варто також сказати про норму споживання супів дітьми, в залежності від віку: діти до двох років повинні з’їдати від 100 до 150 мл супу (після першого повинно ж бути ще й друге). Діти 2-3 років можуть від 150 — 180 мл супу, і діти старше трьох років можуть вживати більше 180 мл супу.

Марина Курочкіна

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.