Чим корисна хурма?

v Відео — «Чим корисна хурма»

Ми знаємо з дитинства, що хурма з’являлася вдома не влітку, як інші фрукти, а пізно восени, коли на вулиці вже спостерігалися перші морози. Багато людей вважають за краще хурму, за її незвичайний в’язкий смак. Солодкість хурми не тільки смачна, а й корисна. А чим корисна хурма для нашого організму і чому вона так необхідна при самих різних захворюваннях?

Хурма і її корисні властивості

Цей чудовий плід ніяк не шкодить фігурі, чим корисна хурма при схудненні і різних дієтах. Вона приголомшливо втамовує голод, але в той же час є рекомендованим дієтичним продуктом. Хурму радять їсти при розладі травлення в наслідок вмісту в ній пектину, який регулює діяльність кишечника і допомагає при шлункових захворюваннях.

У складі хурми присутня велика кількість бета-Керотин і провітаміну А, чим корисна хурма для профілактики онкологічних захворювань. Ризик розвитку раку легенів зменшується в рази. Хурма перешкоджає появі ракових клітин. А також в хурмі є багато йоду, що дуже важливо при його нестачі і захворюваннях щитовидної залози.

Вміст цукру в хурмі, а саме глюкози і фруктози, сприяє зміцненню здоров’я серцево-судинної системи і живить серцевий м’яз. Хурма є відмінним засобом для профілактики атеросклерозу.

Регулярне вживання хурми знижує ризик появи каменів, тобто є профілактичним засобом від сечокам’яної хвороби. Це пояснюється вмістом калію в хурмі.

Восени хурма корисна для зміцнення нашого організму, вона підвищує працездатність, заспокоює нервову систему і покращує апетит. Тому лікарі рекомендують їсти хурму людям з напруженою роботою, що знаходяться в стресовій ситуації.

Хурма і протипоказання

Крім величезної кількості корисних властивостей хурми існують і протипоказання. При діагнозі діабет або ожиріння хурму є протипоказано, не дивлячись на те, що вона дуже корисна людям для профілактики серцевих захворювань і у них не веде до діабету. Також фахівці пишуть, що вживання хурми у величезних кількостях деякими людьми може привести до непрохідності кишечника через утворення безоара, які найчастіше формуються з не переварених частинок їжі, інших речовин і слизу. Особливу увагу звертаємо на листя хурми, їх самостійне використання заборонено, тому що містяться в них речовини подібні нервово-паралітичного отрути кураре.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.