Чим корисна риба?

Людям давно відомо, що страви з риби дуже корисні. У рибі міститься безліч корисних для організму мікроелементів і вітамінів. Варто сказати, що біологічна цінність риби вище, ніж м’ясо тварин. Так чому ж корисна риба?

П’ята частина риби — це білок. Організму людини необхідно споживати білок кожен день, з розрахунку 0,8 грам на 1 кг ваги. Недолік білка в організмі позначається на працездатності й опірності інфекціям. Крім того, це будівельний матеріал для тіла. Тому важливо включати в раціон харчування рибні продукти. Необхідно також пам’ятати, що риба перетравлюється в організмі швидше тваринного м’яса.

У рибі багато жирних кислот, які значно знижують ризик серцево-судинних захворювань. Крім того, в риб’ячому жирі містяться вітаміни А, D і Е, які необхідні для зміцнення кісток і м’язів, для росту організму.

Багато хто не знає, чим корисна червона риба. Варто сказати, що вчені виявили в ній ряд жирних кислот типу Омега-3, які очищають кров від холестерину і жиру.

Чим корисна риба, так це що містяться в ній мінеральними речовинами, необхідними для здоров’я організму. У першу чергу, це кальцій, фосфор, йод і залізо. Йод необхідний для нормального функціонування щитовидної залози і роботи мозку. У 100 грамах м’яса риби міститься 0,2 міліграма йоду, що становить добову дозу для людини.

Фтор, якого багато в рибі, корисний для зубів, зміцнює кістки і сухожилля. Тому людям, які займаються спортом, рекомендується включати рибу в свій раціон харчування.

Фосфор необхідно для роботи нервової системи. Нестача фосфору в організмі може викликати стомлюваність, млявість. Крім того, він бере участь в зростанні кісток і зубів. Особливо багато фосфору міститься в тріску, риб’ячому жирі.

М’ясо риби — важлива складова дієтичних страв. Тому для лікування і профілактики хвороб шлунка рекомендується вживати нежирну рибу та рибні бульйони. А для людей, страждаючих хворобою печінки, корисні будуть тріска, щука і лящ у відварному вигляді.

Риба — виключно цінний продукт. У ній міститься багато необхідних речовин, вона легко засвоюється організмом. Однак, чим би не була корисна риба, необхідно пам’ятати, що їжа повинна бути різноманітною. М’ясо риби дає більше користі в поєднанні з іншими продуктами, наприклад, овочами, зеленню, молочними продуктами. Тепер ви знаєте, що корисного в рибі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Їжа та напої. Додайте в закладки постійне посилання.