Чим ІП відрізняється від ТОВ?

Бажаючи відкрити свою справу, підприємець обов’язково замислиться про форму організації свого бізнесу: індивідуальний підприємець, товариство з обмеженою відповідальністю, акціонерне товариство, товариство або кооператив. Досить часто люди починають вести бізнес з ІП або ТОВ. Але чому одні вибирають ІП, а інші ТОВ. Скрізь є свої плюси і мінуси, тому необхідно робити вибір суто індивідуально.

 • Чим ІП відрізняється від ТОВ за ступенем відповідальності підприємства перед кредиторами. За всіма зобов’язаннями ІП буде відповідати перед кредиторами усім своїм майном. А ті, хто засновує ТОВ несуть відповідальність лише своїм капіталом за збитки організації, вони не ризикують особистим майном. Статутний капітал може становити суму грошових коштів від 10.000 рублів або матеріальні активи такої ж вартості. Але хочеться тут зазначити, що адміністративна відповідальність у ІП нижче, ніж у ТОВ.
 • При реєстрації ІП відрізняється від ТОВ кількістю витрат. Держ мито для реєстрації ІП становить 800 руб, а щоб відкрити ТОВ потрібно 4.000 руб і статутний капітал (мінімум 10.000 руб, але його можна представити обладнанням підприємства).
 • Індивідуальний підприємець вільно розпоряджається виручкою свого бізнесу. А в ТОВ засновники мають можливість отримувати дивіденди від бізнесу лише 1 раз в квартал після того, як податки будуть сплачені.
 • При закритті фірми складності будуть більше у засновників ТОВ, ніж у індивідуального підприємця. У ТОВ приймається рішення про ліквідацію організації, відправляється дане повідомлення в податкову, далі рішення публікується в місцевій газеті. Також йде повідомлення кредиторів, якщо вони є, виїзна перевірка податкових органів, здача проміжного ліквідаційного балансу, і нарешті сам ліквідаційний баланс. А закрити ІП можна, лише написавши заяву в податкову.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Робота. Додайте в закладки постійне посилання.