Чим годувати черепаху?

Бажаючи завести черепаху в своєму будинку, ви повинні знати не тільки те, що вони бувають наземними і водними. Адже загін черепахи підрозділяється ще на безліч видів, від цього буде залежати їх зміст, харчування та догляд. Щоб вивчити, чим годувати домашню черепаху, ви повинні якомога більше дізнатися про неї.

Чим годувати сухопутних черепах

Сухопутні черепахи в основному харчуються рослинною їжею. Їм потрібно багато вологи в їжі, вітамінів і мінералів. Основою будуть служити листя капусти, салату та кульбаби. Влітку давайте салат і кульбаба, а взимку капусту. Деякі черепашки із задоволенням з’їдять бутони кульбаби.

До рослинній їжі також відносяться овочі та фрукти, якими необхідно годувати черепах. Цілісні моркву і буряк черепахи, швидше за все, не стануть є. Такі жорсткі овочі потрібно буде нарізати маленькими шматочками. А ось огірки і помідори черепашки обожнюють! Помідор розрізати навпіл і дайте черепасі. Ні в якому разі не годуйте своїх улюбленців зіпсованими овочами. Годуйте черепаху різноманітними ягодами, грушами, персиками, абрикосами, сливами і яблуками. Якщо даєте їй кавун чи диню, потім протріть її рот ваткою, змоченою водою.

тваринну їжу сухопутним черепахам теж слід давати, але в меншій кількості. Зваріть в круту куряче яйце, дайте йому охолонути, розріжте навпіл. Додавайте до корму сир. Рибу відваріть перед годуванням черепахи. Іноді в раціон харчування включайте сире або відварне м’ясо яловичини, кури, можна у вигляді фаршу. Свіжий мотиль, дощові черв’яки, равлики, знерухомлені коники, цвіркуни — також відмінний корм для черепах. Зверніть увагу, що з равликів дозволено давати черепахам лише садову (водними равликами годувати не можна!).

Скільки годувати наземних черепах? Частота годування залежить від виду черепахи, а також від її віку. Спостерігайте за апетитом своєї черепахи, за її станом. Дорослу черепаху годують 1 раз в 2 дня, молоду — 1 раз в день. Справа в тому, що перегодовування черепахи може привести до ожиріння. Бувають випадки, що черепаха навіть не в змозі сховатися в своєму панцирі! Якщо вже вирішили взяти черепаху, піклуйтеся про неї, придивляйтеся до її індивідуальних особливостей в харчуванні.

Чим годувати водних черепах

Водних черепах в першу чергу потрібно годувати тваринами кормами: мотиль, дощові черв’яки, сухі акваріумні корми. До останніх відносяться суха дафнія, корми від фірм Wardley, Sera або інших. Обов’язково включайте в раціон харчування водних черепах сухий гаммарус (рачків). Дрібним і молодим черепахам такого харчування буде достатньо.

Великих водних черепах потрібно годувати в добавок м’ясом яловичини, кури, як відварною, так і сирим. Таке м’ясо найкраще нарізати смужками для черепах. Також годуєте черепах сирою рибою раз на тиждень. Якщо даєте рибу частіше, то перед годуванням потримайте рибу в киплячій воді одну хвилину. Зверніть увагу, що великим водним черепахам обов’язково треба давати комах: личинок, жуків і тарганів.

Засвойте важливе правило: затоптаний і не з’їдений черепахами корм потрібно відразу ж виймати з акваріума. Залишайте корм в акваріумі на 30 хвилин. Черепахи звикнуть до такого режиму. Не перегодувати черепаху, але і не змушуйте її голодувати. Коли вирішуєте, скільки годувати черепаху, враховуйте температуру води. При кімнатній температурі води слід годувати черепаху 1 раз в день. Якщо вода тепліша, то 2 рази на день.

Чим годувати червоновухих черепаху

 • Молоду черепашку потрібно регулярно годувати креветками. У них міститься багато кальцію, який необхідний черепахам в перші 2 — 3 роки життя. Червоновухі черепахи обожнюють креветки.
 • Один раз в тиждень слід давати нашим хижакам яловичу печінку і серце, а також пару штук дрібних рибок у відварному вигляді (виключаючи кільку, мойву і скумбрію, це жирна для них риба), трохи м’ясного фаршу. Але занадто часто годувати черепаху м’ясом не можна, у неї з’являється рахіт. Нехай в молодості буде більше м’яса, а з віком переводите червоновухих черепаху на рослинну їжу.
 • Вегетаріанську їжу вони теж їдять: листя кульбаби, салату, капусти, шматочки банана, наприклад. Листя салату повинні бути в раціоні обов’язково. Якщо їм буде не вистачати рослинної їжі, всі водорості в акваріумі будуть з’їдені. Взагалі черепах потрібно годувати вчасно, інакше вони з’їдять рибок, які знаходяться в тому ж акваріумі. Але перегодовувати все ж можна.
 • Якщо вже вирішили завести червоновухих черепаху, взяли на себе відповідальність, годуєте іноді її личинками мух, дощовими хробаками, гусеницями і равликами.
 • Гранульовані корми черепахи їдять із задоволенням.
 • Як і скільки годувати черепаху? Перший час кладемо корм у кромки води, щоб черепаха звикла. Потім можна годувати черепаху вже на острівця, нехай при цьому корм буде лежати в блюдечку з водою.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.