Чим 32 відрізняється від 64 біт

32 біта або 64 біта. «Про що це?» — Запитають багато користувачів комп’ютерів. А це, дорогий читачу, про тип вашої операційної системи. Якщо ви хочете дізнатися яка розрядність встановлена на вашому комп’ютері, то можете це зробити так. У меню «Пуск» викличте «Панель управління». Знайдіть там «Систему». При подвійному натисканні відкриються властивості комп’ютера, де буде вказаний тип вашої операційної системи та її розрядність. Припустимо, ви дізналися про те, яким розрядом має ваша операційна система. Тепер можна звернутися до питання про відмінності 32 біт і 64 біт. Отже:

Чим 32 відрізняється від 64 біт:

Операційні системи розрядністю в 64 біта, дають великі можливості для роботи комп’ютера, ніж системи з 32 бітами. Вся справа в типі кодів інформації. 64-бітна система обробляє коди, що складаються з 64 бітів. Біт — одиниця інформації. Така система дає можливість задіяти набагато більший ресурс оперативної пам’яті комп’ютера. Якщо говорити простіше, то ситуація складається таким чином. Якщо ваша операційна система має розрядність в 32 біта, то максимальна кількість оперативної пам’яті, яку ви можете встановити на свій комп’ютер, — це 4 гігабайти. При тому задіяно буде тільки лише 3,5 гігабайти. Система з 64-бітними кодами дає можливість встановити максимально можливу кількість оперативної пам’яті на ваш комп’ютер. Відповідно до ваше сказаним виходить, що комп’ютери з 64-бітної системою набагато більш продуктивні, ніж комп’ютери з 32-бітної системою.

Щоб комп’ютер зміг правильно працювати з 64-бітної операційною системою, на ньому має бути встановлений 64-бітний процесор. Ще одна перевага і в той же час недолік 64-бітної системи — це робота з різними видами кодів інформації. Чому перевага? 64-бітові системи мають можливість працювати з кодами з 32 біт. Тобто програмне забезпечення створене для роботи в режимі 32 біт, працюватиме на системі з 64 бітами. Чому недолік? На даний момент робота з 32-бітовими кодами нестабільна. Деякі програми розраховані на 32 біта, можуть і зовсім відмовитися працювати. 64-бітові операційні системи — порівняно нова технологія, тому ще не з’явилося достатньої кількості програм, які працювали б стабільно.

Чим відрізняється 32 від 64 і які ще переваги є у 64-бітових систем? По-перше, це великий обсяг оперативної пам’яті. Про це ми писали трохи вище. 32 біта задають кордон, а 64 використовують максимум. По-друге, 64-бітові операційні системи набагато швидше і ефективніше працюють з великими файлами. Вони здатні завантажити його відразу цілком. 32-бітна система змушена завантажувати файл, наприклад, розміром в 5 гігабайт по частинах, так як обсяг оперативної пам’яті обмежений 3 гігабайтами. Відповідно, 64-бітна операційна система, маючи практично необмежений обсяг пам’яті, здатна працювати з файлом в його цілісному вигляді. В результаті ми отримуємо набагато більшу продуктивність і швидкість роботи. І по-третє, 64-бітна система може працювати з високо-точними науковими програмами, а 32-бітова не може. Справа в тому, що для обчислення значень з плаваючою комою, програму потрібно отримувати достатню кількість бітів, щоб результати були максимально точні. Тому всі програмні додатки в будь-якої серйозної наукової галузі працюють в основному на 64-бітної системи. Більше того, вони розроблені тільки для роботи на таких операційних системах. Прийшовши на роботу в якій-небудь науково-дослідний центр, не слід дивуватися вражаючим характеристикам комп’ютерів, що використовуються там для роботи. Це в порядку речей. Безсумнівно, майбутнє за системами 64-бітної кодування інформації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.