Чи заважають протизаплідні таблетки сексу?

Багато жінок, що приймають протизаплідні засоби, скаржаться на проблеми з сексуальністю і стосунками з чоловіками — вони стверджують, що не можуть зав’язати повноцінних романтичних відносин, зазнають труднощів з досягненням оргазму і, більш того, повільніше збуджуються. Чи існує зв’язок між протизаплідними таблетками і зниженням інтересу до сексу?

Протизаплідні таблетки: вплив на організм жінки

Протизаплідні таблетки і інші гормональні таблетки не тільки запобігають овуляцію і вагітність, але і мають ряд інших ефектів. Оскільки овуляція припиняється, організм жінки не виробляє великої кількості гормонів, що регулюють менструальний цикл, і замість цього отримує необхідний обсяг естрогену і синтетичного прогестерону в результаті прийому оральних контрацептивів.

Протизаплідні таблетки знижують рівень гормону тестостерону в організмі, що може призвести до появи проблем з сексуальністю жінки. Молодим дівчатам, які зовсім недавно почали вести статеве життя і ще не навчилися досягати оргазму, доведеться зіткнутися з відсутністю оргазмів при прийомі протизаплідних таблеток. Крім того, якщо жінка не досягає оргазмів регулярно, в її організмі виробляється менше гормону окситоцину — так званого «гормону зв’язків», завдяки якому виникає відчуття довіри до близької людини. Саме тому у таких жінок спостерігаються складності з побудовою відносин з партнером.

Маловідомі факти про протизаплідних таблетках

 • Протизаплідні таблетки можуть викликати дискомфорт під час сексу
 • Жінки, що приймають оральні контрацептиви, можуть зіткнутися з вельми неприємною проблемою — хворобливими відчуттями під час сексу. Коли рівень гормону естрогену нижче норми, тканини піхви стоншуються, що призводить до появи хворобливих відчуттів під час сексу (диспареунії). При виникненні цього стану від прийому протизаплідних таблеток рекомендовано відмовитися.

 • Протизаплідні таблетки впливають на рівень феромонів
 • Існує велика ймовірність, що протизаплідні таблетки впливають на феромони, що виробляються спеціальними залозами. Феромони приваблюють протилежну стать, впливаючи на механізм нюху. Жінки, що регулярно приймають оральні контрацептиви, в меншій мірі привабливі для чоловіків, ніж жінки, що користуються іншими видами контрацептивів.

  Ще один наслідок прийому протизаплідних таблеток — зниження інтересу до сексу і пошуку постійного партнера. Як правило, жінки, що приймають протизаплідні пігулки, менш зацікавлені у створенні сім’ї — навіть у тому віці, коли біологічний годинник диктують необхідність зачаття дитини. Замість цього такі жінки більше хвилюються про інші проблеми і часто відчувають незрозумілі напади дратівливості і депресії. Стан депресії в окремих випадках може бути викликано прогестинами, що входять до складу ряду оральних контрацептивів. Більш того, жінки, що приймають протизаплідні препарати, страждають від нестачі естрогену — природного антидепресанту.

 • Проблеми зі здоров’ям
 • Багато жінок, що приймали протизаплідні препарати впродовж декількох років, пізніше обзаводяться сім’єю і, як наслідок, відчувають певні труднощі із зачаттям дитини в силу віку. Крім того, такі жінки більше схильні до ризику появи захворювань, що передаються статевим шляхом, оскільки не користуються презервативами — а такі захворювання можуть призвести до пошкодження фаллопієвих труб і безпліддя.

  Чи варто користуватися протизаплідними таблетками?

  Зрозуміло, незважаючи на всі перераховані вище мінуси оральних контрацептивів, багато жінок, що приймають протизаплідні таблетки регулярно, не відчувають проблем із залученням партнерів і втратою сексуальності. Протизаплідні таблетки дозволяють жінкам насолоджуватися сексом, не боячись небажаної вагітності.

  Не варто починати приймати протизаплідні таблетки без особливої необхідності, в ранньому віці або під тиском думки оточуючих. Від небажаної вагітності та інфекцій, що передаються статевим шляхом, з тим же успіхом може захистити і правильне використання презервативів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.